۵۱۰ نفر از زندانیان کهگیلویه و بویراحمد گواهینامه مهارت دریافت کردند

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ۵۱۰ نفر از زندانیان استان گواهینامه مهارت و حرفه دریافت کرده اند که تلاش می شود این رقم تا پایان سال به ۹۰۰ نفر افزایش یابد.

منصور بیژنی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۳۹ درصد از محکومان زندان‌های این استان با مهارت آموزی در زندان مشغول به کار شده اند.

وی افزود: زندانیان در زمینه‌های مختلف از جمله، قالی بافی، گلیم بافی، گلدوزی، قلاب بافی ، معرق کاری، اشتغال نشسته، خیاطی، کارگلاهاهای بیرون و غیره با همراهی و همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان و سازمان جهاد کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

بیژنی تصریح کرد: همانگونه که بیکاری برای سلامت رفتار و روان سم مهلکی است اگر می خواهیم که بحث درمان و اصلاح و تربیت بزهکاران به خوبی انجام شود، باید به مقوله اشتغال زندانیان در زمینه های مختلف توجه مؤثری داشته باشیم.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: زندان تنها محل نگهداری مجرمین و بزهکاران نیست بلکه با توجه به سیاستهای کلان نظام و سازمانها باید محلی برای آموزش آنان باشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.