طرح ملی «هر دانش آموز یک مهارت» در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرحله نخست طرح ملی «هر دانش آموز یک مهارت» از امروز شنبه و همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد.

هادی زارع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۰۱ آموزشگاه مقطع متوسطه اول کهگیلویه و بویراحمد در این مرحله از طرح ملی «هر دانش آموز یک مهارت» زیر پوشش قرار می گیرند.

وی افزود: مرحله نخست این طرح ملی با پوشش پنج هزار و ۲۹ دانش آموز پسر و دختر پایه هفتم شهرستان بویراحمد اجرا می شود و سال‌ های تحصیلی آینده نیز در دیگر مناطق کهگیلویه و بویراحمد توسعه می یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طرح ملی «هر دانش‌ آموز یک مهارت» از بسته های تحولی وزارت آموزش و پرورش بوده که در دوره متوسطه اول اجرا می شود و تا پایان دوره متوسطه دوم نیز ادامه دارد.

زارع پور عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح ملی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد آموزش مهارت‌ های شغلی و حرفه‌ ای به دانش آموزان مقطع تحصیلی متوسطه اول است.

وی ابراز داشت: بر اساس این طرح ملی حداقل یک مهارت شغلی و حرفه‌ ای به هر دانش آموز مقطع تحصیلی متوسطه اول کشور و کهگیلویه و بویراحمد آموزش داده می شود.

زارع پور گفت: مجریان این طرح ملی در کهگیلویه و بویراحمد ۱۹۳ نفر از دبیران دروس کار و فناوری و فرهنگ و هنر استان هستند.

وی اظهار داشت: مهارت های شغلی به میزان ۶۰ ساعت و مهارت‌ های حرفه‌ ای نیز به میزان ۱۲۰ ساعت در این طرح ملی به دانش آموزان مقطع متوسطه اول کشور و کهگیلویه و بویراحمد آموزش داده می‌ شود.

زارع پور افزود: آموزش این مهارت ها در قالب فضای مجازی بوده و دانش آموزان در پایان دوره تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ گواهی مهارت آموزی دریافت می کنند.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.