۱۰۶۳ مددجوی کهگیلویه و بویراحمد از آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شدند

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار و ۶۳ مددجوی زیر پوشش کمیته امداد این استان از ابتدای امسال تاکنون از آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شده اند.

قباد مبشری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبار هزینه شده برای ارائه آموزش فنی و حرفه ای به این تعداد از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمدچهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود.

وی افزود: آموزش فنی و حرفه ای ارائه شده به این تعداد از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد شامل پایدارسازی و توسعه طرح‌ های اشتغالزایی، کارآفرینی، حرفه ‌آموزی، کاریابی و مهارت‌ آموزی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از اولویت ‌های مهم کاری کمیته امداد کشور و این استان ارائه آموزش‌ فنی و حرفه ‌ای به مددجویان زیر پوشش و ترویج کارآفرینی بین آنان است.

مبشری عنوان کرد: نخستین گام برای توانمندسازی اقتصادی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بحث اشتغال بوده و ارائه آموزش‌ فنی و حرفه ‌ای نیز زمینه ‌ساز ایجاد اشتغال پایدار بین آنان است.

وی ابراز داشت: آموزش ‌های مهارتی متناسب با بازار کار به استقلال اقتصادی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد و خروج تدریجی آنان از چرخه حمایتی این نهاد کمک بسزایی می ‌کند.

مبشری گفت: ارائه آموزش‌ فنی و حرفه ‌ای می ‌تواند در کوتاه ‌ترین زمان ممکن مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد را برای ورود به بازار کار آماده کند و این امر در زمینه ایجاد اشتغال و افزایش تولید داخلی از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است.

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.