پاسخ تاجگردون خطاب به یادداشت یکی از شهروندان؛ ای کاش قانون اجازه می‌داد تا مجدد خود را در معرض انتخاب قرار می دادم/تاریخ سیاهی و سفیدی را اثبات خواهد کرد

چکیده: غلامرضا تاجگردون به یکی از شهروندان که در فضای مجازی یادداشتی خطاب به وی نوشته بود پاسخ داد.

غلامرضا تاجگردون به یکی از شهروندان که در فضای مجازی یادداشتی خطاب به وی نوشته بود پاسخ داد.

به گزارش توازن، تاجگردون خطاب به سلمان خلیفه ای نوشت:
بسمه تعالی
دوست عزیز جناب آقای سلمان خلیفه‌ای
با سلام و احترام
توفیق زیارت جنابعالی را فقط در فضای مجازی داشتم و یادداشت شما را نیز در این فضا خواندم. به دلیل گاهاً مشوش شدن مطالب مطروحه در فضای مجازی که گاهاً با توهین، بداخلاقی و دور از شدن سنت حسنه دین فاصله گرفته می‌شود امکان پاسخ دادن به مطالب عموم امکان‌پذیر نیست وگرنه هر انسان عاقلی تمایل دارد در یک فضای سالم در تمام مبحث با همنوع خود کلام بگوید. فرصتی و بهانه ای شد در حد خلاصه و موجز به رسم احترام پاسخگوی برخی از سوالات جنابعالی باشم.

ابتدا از اینکه خارج از نگاه سیاسی به موضوع در اعتبار نامه اینجانب نگاه منصفانه داشتید تشکر می‌کنم و همچنانکه فرمودید تاریخ اثبات خواهد کرد سیاهی و سفیدی را در چنین فضای ناگزیریم همچنین بسیاری از پدیده‌های سیاسی می نشینم به امید آن روز و اگرچه اصل تفکر و قلم می بایستی به این واقعیت آنچه که هست نگاه کنند و نه آنچه که می گویند.سوال فرمودید آیا ورود مجدد یاران من یک اشتباه استراتژی نیست. نیز انتخاب واژگان مناسب برای این سوال شاید ساده نباشد اینان یاران من نیستند من عضوی از یک جریان هستم و یار آنان. اتفاقاً نگاه استراتژیک یعنی همین… حضور مستمر و مداوم و شاید در تاکتیک اشتباهی صورت بگیرد ولی استراتژی درست است همچنانکه در دوره ای این نگاه استراتژی کنار گذاشته شد و جامعه نتیجه آن را دیدند. سوار شدن کسانی بر اریکه قدرت و چپاول حقوق ملت و چوب لای زخمی که حتی جریان اصولگرای منصف هم نمی‌تواند از این مهلکه بد یمن خود را برهاند و ناگزیرند بپذیرند چون راهی ندارند و اگر چه میدانم جریان نو اندیش اصولگرا قائل به این نوع نگاه نیستند و سکوت و ماندگاری جریان را ترجیح بر این موضوع می‌دانند.

سوال سوء استفاده از از من نه سوال جدیدیست نه اینکه اگر سوال شود و پاسخی داده شود تابویی شکسته شده است ، طبیعت سوء استفاده وجود داشته و می بایستی با سوءاستفاده گر برخورد شود اگر امسال حقیر خود تعمداٌ دچار چنین سوء استفاده ای شده باشم قابل بخشش نیست.
تائیدیه مکرر دستگاه‌های نظارتی در خصوص حقیر بیانگر این مدعاست که حول و حوش این جانب چنین چیزی نبود اگرچه خوشحالم گاهاً برخی از عزیزان که همراه من بودند و گاهاً در این فضای سیاسی نتوانستند من را در مسیر شان قرار دهند رهایم کردند ولی دوست دارم همچنانکه سیستم نظارتی با نزدیکان رئیس قوه مقننه، رئیس قوه قضاییه ، رئیس قوه مجریه برخورد جدای داشتند با این نگاه با هر سوءاستفاده گری برخورد کنند که امیدوارم متوجه موضوع شده باشید و هر کسی در برابر قانون سیاستی پاسخگو باشد و فقط باید مراقبت شود در چنین فضای آلوده ای آخرت را به دنیا نفروشیم.

اینکه ظرفیت من در حد پذیرش اصولگرایان معتدل چقدر هست را حداقل تجربه گذشته نشان داده است رای ۷۴ درصدی به حقیر بیانگر همین است که این پذیرش وجود دارد. اصولگرایان منصف ، متعهد ، خداترس، آینده‌نگر ، دلسوز مردم و آنانی که گذشته را بهتر درک کرده‌اند با این کلام من آشنایی دارند که منافع مردم قابل معامله در جریان سیاسی نیست و پایداری انسان ها به تداوم اعمالشان در جهت ارتقاء منافع عموم جامعه است و نخواص.

در خصوص جناب مهندس زینل زاده و اینکه چرا در دور قبل فضا را برای او فراهم نکردیم (با توجه به اینکه دید من نسبت به ایشان منفی نبود) سوال فرمودید.همچنانکه بیان کردید ذهنیت من نسبت به ایشان منفی نبوده و نیست و اتفاقاً مثبت است. در جریان سیاسی آنچه که مهم است نحوه ورود ایشان است. قرارگرفتن در یک ردیف عکس که شخصی بود او را در این ردیف قرار داده اند تا من نباشم و کس دیگری باشد یک اشتباه استراتژیک بود. ایشان و چهره های دیگر همچون دکتر زراعت کیش اگرچه در طیف اصولگرایان و مخالف من قرار داشتند ولی انسان های ارزشمندی هستند که در قالب قوم و یک برنامه استراتژیک برای صرفاً حذف نباید قرار می گرفتند و بگیرند. بنظر اینجانب هر جریانی نباید سرمایه ای خود را برای ارتقاء دیگران یا حذف دیگری به مسلخ ببرند که اینطور شد. ایشان جوان و پر انرژی هستند و سرمایه شهر ما.

فکر نمی کنم اگر دولت اصولگرا هم دور آینده حاکم شود کار ما سخت می شود. مهم نمونه تعامل و بیان حقوق مردم است. دیدیم دولت اصولگرا و نماینده اصولگرا ره به جایی نبرد و دوره اول اینجانب در زمان دولت دکتر احمدی نژاد، بهترین اتفاقات برای مردم صورت گرفت.

قطعاً مجلس فعلی منتخب آینده حوزه گچساران و باشت را که از مجموعه یاران یک جریان منتخب به حقیر می باشد را رد نخواهد کرد و ای کاش قانون اجازه می‌داد تا حقیر مجدد خود را در معرض انتخاب قرار می دادم و مردم انتخاب می کردند تا ثابت کنم حتی اگر بر اعتبارنامه اینجانب مجدد اعتراض می‌گذاشتند رای تایید اینجانب بیش از ۲۰۰ نفر خواهد بود همچنانکه بسیاری از کسانی که به من رای منفی دادند و حتی اعتراض کرده بودند پشیمان از عملکرد خود می باشند.
عزت جنابعالی و مردم شریف گچساران و باشت را از خداوند متعال خواستارم.
غلامرضا تاج گردون
۷/۱۱/۹۹

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.