پویش ملی مشارکت زنان در امر مدرسه سازی در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: پویش ملی مشارکت زنان در امر مهم و مقدس مدرسه سازی از امروز دوشنبه و همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد.

هادی زارع پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عنوان این پویش ملی «من مادرم و بچه‌ های ایران فرزند من» است.

وی افزود: مهمترین اهداف اجرای این پویش ملی در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور شامل جذب مشارکت‌ های مردمی و فرهنگ ‌سازی بین قشرهای مختلف مردم در زمینه مدرسه سازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پویش ملی مشارکت زنان در امر مدرسه سازی مرحله و گام دوم از بسته تحولی «آجر به آجر» بوده و تمرکز اصلی آن نیز بر ظرفیت چشمگیر بانوان است.

زارع پور عنوان کرد: یکی از زیرنظام ها و زیرشاخه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بحث مشارکت هر چه بیشتر مردم و حضور آنان در امر مدرسه سازی است.

وی ابراز داشت: قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور می توانند با پرداخت هر مبلغی هر چند اندک در امر مدرسه سازی مشارکت کنند.

زارع پور گفت: بانوان کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور برای پیوستن به پویش ملی«من مادرم و بچه‌ های ایران فرزند من» می ‌توانند به ۲ سایت به نشانی اینترنتی ajorBajor.ir و MehreMadrese.ir مراجعه کنند.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.