بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ۴۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

چکیده: گچساران - ایرنا - مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: چهار هزار و ۷۰۰میلیارد ریال تسهیلات از سوی این بانک در بخش‌های مختلف از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان پرداخت شده است.

بهنام فرح‌بخش روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در باشت اظهارداشت: این میزان تسهیلات به هفت هزار و ۹۰۰ نفر متقاضی در بخش‌های مختلف پرداخت شد.

وی بیان کرد: این میزان تسهیلات در حوزه های دامپروری،طیوری، شیلات، باغ، زراعت و سایر بخش ها پرداخت شده است.

فرح بخش افزود:  ۷۸درصد از تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد در بخش سرمایه ای و اشتغالزا بوده است و ۲۲درصد سایر بخش ها بوده است.

وی در مورد بیمه محصولات کشاورزی نیز گفت: بخش عمده ای از تعهدات پیش بینی شده سال جاری در استان محقق شده است.

فرح‌بخش با یادآوری اینکه کهگیلویه و بویراحمد مستعد بروز حوادثی چون سیلاب، سرمازدگی و خشکیدگی محصولات کشاورزی است از بهره برداران خواست نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.

وی با اشاره به شیوع بیماری آنفولانزای مرغی از بهره برداران حوزه پرورش مرغ و طیور خواست تا نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.

مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد محقق نشدن ۱۴درصد از مطالبات غیر جاری را از مشکلات این بانک دانست و افزود: پرداخت به موقع اقساط زمینه پرداخت تسهیلات بیشتر را فراهم می کند.

کهگیلویه و بویراحمد ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و سالیانه۹۱۰ هزار تن محصول در این استان تولید و روانه بازارهای مصرف می‌شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.