۲۸۳میلیاردریال طرح آبرسانی و فاضلاب در کهگیلویه وبویراحمدافتتاح می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفت پروژه آب و فاضلاب با اعتبار ۲۸۳ میلیارد ریال در استان در دهه مبارک فجر امسال افتتاح می شود.

فیض الله پاسره روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: این تعداد پروژه در نقاط مختلف استان اجرایی خواهند شد.

وی افزود: بازسازی وتحکیم خط انتقال و اجرای خط پدافندی معین چاه های آب تنگ کناره، رینگ مخازن  کشاورزی و بنسنجان در شهرستان بویراحمد، مخزن سادات محمودی در شهرستان دنا و ایستگاه پمپاژ رودخانه سادات در شهر سرفاریاب شهرستان چرام از جمله این پروژه ها  هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در بخش فاضلاب نیز اجرای ۶ کیلومتر شبکه و خط انتقال فاضلاب در شهر دهدشت، اجرای ۶/۲کیلومتر خطوط شبکه و انتقال در شهر دوگنبدان و در شهر یاسوج ۸ کیلومتر شبکه و خط انتقال فاضلاب اجرا شده است.

در سال های اخیر نگاه دولت به آبرسانی روستایی ویژه بوده است به گونه ای که حدود یک هزار میلیارد ریال به آب روستایی استان از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد که ماحصل آن اجرای ۱۸ مجتمع بزرگ آبرسانی با ظرفیت آبرسانی به ۴۸۵ روستا با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

یکهزار و ۴۸۰ روستای این استان دارای تأسیسات آبی و حدود ۹۰/۷۵ درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد زیرپوشش شبکه توزیع آبرسانی هستند.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۱۶۲ هزار مشترک آب و بیش از ۴۴ هزار مشترک فاضلاب دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.