۳۸۰ هزار اصله نهال گونه های جنگلی در کهگیلویه و بویراحمد تولید شد

چکیده: یاسوج - ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ۳۸۰ هزار اصله نهال از گونه های جنگلی در چهار نهالستان استان تولید شده است.

گودرز باقری فرد روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد نهال شامل گونه های بلوط ،بنه، زالزالک، گلابی وحشی، کهور و اکالیپتوس در نهالستان های کهگیلویه و بویراحمد برای غرس در جنگل ها و زراعت چوب تولید شده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از جنگل های استان هرساله به دلایلی مانند آتش سوزی دچار آسیب می شود اضافه کرد: هرساله بخشی از جنگل های کهگیلویه و بویراحمد با غرس نهال ترمیم می شود.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امسال عملیات جنگل کاری با نهال و بذر در سه هزار و ۸۸ هکتار از جنگل های استان پیش بینی شده شده است.

باقری فرد ابراز داشت: از این میزان تاکنون یکهزار و ۱۶۰ هکتار جنگل کاری با گونه های بادام تلخ،بلوط،بنه،گلابی وحشی و سایر گونه ها انجام شده است.

وی عنوان کرد: امید می رود میزان تعهد پیش بینی شده جنگل کاری های امسال در  کهگیلویه وبویراحمد تا پایان بهمن ماه  تکمیل شود.

کهگیلویه و بویراحمد ۵۵۲ هزار هکتار مرتع و۸۸۰ هزار هکتار جنگل است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.