نخستین لیگ تندرستی ایران در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- رییس هیأت ورزش های همگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین لیگ تندرستی ایران از امروز شنبه و همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد.

محمدعلی رهامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ملی تا ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور ادامه دارد.

وی افزود: لیگ تندرستی ایران رقابت محور بوده و مردم ۳۲ استان کشور می توانند در آن حضور یافته و با یکدیگر رقابت کنند.

رییس هیأت ورزش های همگانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مهمترین اهداف اجرای این طرح ملی در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور شامل ایجاد گفتمان ورزش همگانی، افزایش فعالیت های بدنی بین مردم، مشارکت دادن حداکثری آنان در همین زمینه و توسعه هر چه بیشتر تندرستی، آمادگی جسمانی و ایجاد نشاط اجتماعی است.

رهامی عنوان کرد: باید از تمامی ظرفیت های دولتی و غیردولتی کشور و کهگیلویه و بویراحمد برای توسعه روزافزون ورزش همگانی و ایجاد رقابت ورزشی بین آحاد مختلف مردم استفاده بهینه کرد.

وی با دعوت از قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد برای شرکت در این طرح ملی، ابراز داشت: مردم استان می توانند تا ۹ بهمن ماه امسال به سایت برگزاری لیگ تندرستی ایران به نشانی اینترنتی irantandorosti.ir# مراجعه کنند.

رییس هیأت ورزش های همگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آن عده از مردم استان که متقاضی شرکت در این طرح ملی هستند باید ۳۰ ثانیه از تمرینات خود در زمینه ورزش های همگانی را ضبط و در قالب ویدئو ارسال کنند.

رهامی اظهار داشت: امتیاز و جایگاه کهگیلویه و بویراحمد در جدول رده بندی این طرح ملی بر اساس معیارهایی شامل میزان مشارکت مردم، تعداد ویدئوهای ارسالی و جمعیت استان  مشخص می شود.

وی افزود: پس از پایان لیگ تندرستی ایران ۱۶ تیم اول سال آینده در لیگ‌ برتر و ۱۶ تیم دوم نیز در لیگ دسته یک کشور حضور خواهند داشت.

رییس هیأت ورزش های همگانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: جوایز نقدی استان های اول تا سوم در این طرح ملی به ترتیب ۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۰۰ میلیون ریال است که به همراه تقدیرنامه اهدا می شود.

رهامی عنوان کرد: علاوه بر آن ۳۲ جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به ۳۲ نفر از افرادی که بیشترین میزان مشارکت را در این طرح ملی داشته باشند و هر هفته نیز به چهار نفر هر کدام پنج میلیون ریال به قید قرعه اهدا خواهد شد.

تعداد ورزشکاران ساماندهی شده مرد و زن کهگیلویه و بویراحمد در رشته های مختلف افزون بر ۵۰ هزار نفر است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.