توسعه پایدار مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد با جدیت پیگیری می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: توسعه پایدار مناطق محروم و روستایی استان به ویژه در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با جدیت از سوی این نهاد حمایتی پیگیری می شود.

قباد مبشری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر همین اساس ارائه انواع خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد با اولویت ‌بخشی به مناطق محروم و روستایی در ابعاد مختلف و با هدف توانمندسازی همه جانبه ساکنان این نقاط با شتاب بیشتری ادامه دارد.

وی افزود: چنین اقدام هایی به ‌منظور کیفیت ‌بخشی هر چه بیشتر به خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد و برای توسعه پایدار مناطق محروم و روستایی این استان انجام می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استعدادها، ظرفیت ‌ها و قابلیت های چشمگیر در زمینه های کشاورزی، گردشگری، صنایع ‌دستی و پرورش آبزیان در مناطق روستایی این استان وجود دارد.

مبشری عنوان کرد: یک کارگروه متشکل از برخی افراد نخبه و متخصص کهگیلویه و بویراحمد با محوریت کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان تشکیل شود.

وی ابراز داشت: این کارگروه با استعدادسنجی لازم نسبت به شناسایی ظرفیت‌ های مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد با تکیه بر تحقیقات علمی اقدام می کند.

مبشری گفت: متناسب با قابلیت های شناسایی ‌شده و با مشارکت دیگر نهادهای متولی کهگیلویه و بویراحمد برنامه توسعه پایدار روستایی این استان از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تدوین و به کمیته امداد کشور برای تصمیم ‌گیری و سیاستگذاری لازم ارائه خواهد شد.

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.