سه خبر کوتاه از گچساران و باشت

چکیده: گچساران - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امامزاده جعفر با۲۱.۲درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان در شبانه روز گذشته بود.

ولی بهره مند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دمای منطقه امامزاده جعفر در سردترین زمان ۲۴ ساعت گذشته ۲.۴ درجه سانتیگراد بوده است.

وی بیان کرد: در این مدت حداکثر حداقل و دمای شهر دوگنبدان ۱۹.۶ و ۳.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

جریمه واحدهای تولیدی متخلف

مدیر کل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد از جریمه  ۲ کارخانه شن و ماسه به علت گرانفروشی در شهرستان های گچساران و باشت خبر داد.
براتعلی صالحی گفت: در بررسی کارشناسان مشخص شد که این واحدهای شن و ماسه ،محصولات تولیدی خود را به نرخ های بالاتر از قیمت مصوب به  مردم عرضه می کردند.
وی افزود: میزان محکومیت این واحدهای تولیدی سه میلیارد و هشتصد و دوازده میلیون ریال بوده است و رای آنها صادر و محکوم به پرداخت شده اند.
وی تصریح کرد: این واحدهای تولیدی در صورت ادامه تخلف منتظر لغو پروانه کارخانه خود باشند.

توقیف محموله های قاچاق

فرمانده انتظامی گچساران از کشف  کالاهای قاچاق  به ارزش چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال درمحور مواصلاتی دیلم به این شهرستان از سوی ماموران پاسگاه انتظامی آب شیرین  خبر داد.

سرهنگ سید محمد موسوی  اظهار داشت:  در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز ماموران پاسگاه انتظامی آب شیرین ضمن هماهنگی با مرجع قضایی در محور دیلم  به گچساران ایست و بازرسی دایر کردند و مأموران حین انجام ایست و بازرسی به هفت دستگاه خودرو شامل ۲ دستگاه وانت نیسان،یک دستگاه وانت ال۹۰، یک دستگاه خودرو سمند وسه دستگاه پژو ۴۰۵  که بصورت کاروانی درحرکت بودند مشکوک و آنان را متوقف کردند. 
سرهنگ موسوی تصریح کرد: مأموران در بازرسی از این خودروها یک دستگاه کامل موتور دیزلی مربوط به کشتی( لنج) دریایی،۲دستگاه یخچال فریزر دو قلو،۲۱۰ عدد انواع لوازم خانگی،۲۱۰عدد انواع لوازم گوشی تلفن همراه،۷۰۰عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، ۷۰۰ عدد انواع مواد خوراکی  قاچاق به ارزش فاقد هرگونه مدارک  گمرکی کشف و ضبط کردند.

 وی عنوان کرد: در این زمینه هفت نفر قاچاقچی دستگیر و به مرجع قضائی تحویل و خودروها نیز به پارکینگ منتقل شدند.                              
 موسوی با بیان اینکه قاچاق ازتهدیدهای مهم تولید و اشتغال ملی است تصریح کرد:نیروی انتظامی قاطعانه با قاچاقچیان کالا و ارز برخورد می کند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.