طرح ملی دادرس در ۹۷ آموزشگاه کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹۷ آموزشگاه دوره متوسطه اول و دوم این استان در سال تحصیلی جاری مجری طرح ملی دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) است.

سیده فریبا حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ملی برای نهمین سال است که همزمان با سراسر کشور در مدارس کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح ملی آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان برای آمادگی لازم و مقابله بهتر با بحران ها، افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری و پیامدهای ناشی از وقوع انواع حوادث پیش بینی نشده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این طرح ملی با مشارکت جمعیت هلال احمر استان و بر اساس برش سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرا خواهد شد.

حسینی عنوان کرد: دانش آموزان شرکت کننده از کهگیلویه و بویراحمد در این طرح ملی مهارت های هشت گانه شامل پناه گیری و خروج اضطراری، اطفای حریق، حمل مصدوم، احیای قلبی و ریوی، چادر زنی، شکسته بندی و آتل بندی، پانسمان و بانداژ و ارزیابی حیاتی پایه را فرامی گیرند.

وی ابراز داشت: اجرای این طرح ملی در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها در راستای ارتقای روزافزون سطح آگاهی و توان امدادی دانش آموزان پسر و دختر مقطع تحصیلی متوسطه اول و دوم، ترویج فرهنگ ایمنی و نهادینه شدن فرهنگ خودامدادی بین آنان است.

حسینی گفت: ارائه آموزش به دانش آموزان شرکت کننده از کهگیلویه و بویراحمد در این طرح ملی با توجه به شرایط کرونایی و حضور نیافتن آنان در مدارس از طریق شبکه شاد و به ‌صورت تئوری و غیرحضوری است.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.