بیش از ۹۶ هزار دفترچه بیمه سلامت رایگان بدون ارزیابی وسع ارائه شد

چکیده: گچساران - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دوره شیوع بیماری ناشی از کرونا ۹۶ هزارو ۹۱۳ دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان روستایی و همگانی  بدون الزام به ارزیابی وسع، صادر و در اختیار مشمولان قرار گرفت.

غلامرضا کاظمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، دفترچه های بیمه همگانی، روستاییان و عشایر تا پایان سال به صورت رایگان صادر خواهد شد.

وی اظهار داشت: همچنین افرادی که تاکنون دفترچه بیمه سلامت دریافت نکرده اند و یا اعتبار دفترچه آنها به اتمام رسیده می‌توانند بدون اجرای طرح ارزیابی وسع و به صورت رایگان تا پایان سال صاحب دفترچه شوند.

کاظمی ادامه داد: این اقدام  به منظور پوشش بیمه‌ ای همه افراد جامعه در شرایط سخت کنونی صورت گرفته و دارندگان این نوع بیمه می‌توانند از خدمات درمانی دولتی استفاده کنند.

وی گفت: ۷۹۰موسسه خدمات درمانی در بخش خصوصی و دولتی طرف قرارداد بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد هستند که هزینه نسخه نویسی الکترونیکی پزشکان در شهریور و مهر پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اکنون ۳۴۴ هزار نفر روستایی، ۹۷ هزار نفر از کارکنان دولت و ۳۳ هزارو ۳۶۴  نفر از سایر اقشار از بیمه سلامت استفاده می کنند.

کاظمی گفت: همچنین بیش از ۴۷ هزارو ۲۶ نفر از جمعیت استان از بیمه سلامت همگانی و یکهزار و ۷۲۱ نفر از بیمه ایرانیان استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: در بخش سرپایی از جمله دارو نیز پوشش بیمه به میزان ۷۰ درصد است که این میزان برای بیماران سرطانی، صعب العلاج و خاص رایگان یا تا سقف ۹۰ درصد است.

کاظمی اظهار داشت: بیش از یکهزارو ۱۲۷ بیمار خاص اعم از تالاسمی، هموفیلی، کلیوی و دیالیزی  زیر پوشش بیمه سلامت است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.