جدیدترین خبرها

یادداشت تاجگردون خطاب به استاندار؛ نگذارید در ماه‌های آخر دولت اتفاق‌های بد در ذهن مردم به یادگار بماند

غلامرضا تاجگردون طی یادداشتی خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وی خواست تا نگذارد در ماه‌های آخر دولت اتفاق‌های بد در ذهن مردم به یادگار بماند.
وی در بخشهایی از این یادداشت با اشاره به متوقف شدن پروژه‌های مهم عمرانی گچساران و باشت آورده است:
فکر نمی‌کردم حرفی که قبلاً زدم “چراغ‌های جاده گچساران خاموش شود، کسی نیست روشنش کند” به این زودی به نتیجه برسد.

اشتراک گذاری
28 دی 1399
کد مطلب : 422324

بسمه تعالی
برادر گرامی جناب آقای دکتر کلانتری
استاندار محترم استان
با سلام و احترام
بعد از گذشت شش ماه از رد اعتبار نامه ام در مجلس انقلابی فرصتی شد به شهرستانهای گچساران و باشت سفر کرده و دیدارهایی داشته باشم و در کنار آن ناخوداگاه و به رسم آنچه که عادتم بود به طرحها و پروژه ها سرکشی کنم. اگر آماری که در خصوص اعتبارات عمرانی داده می شود درست می باشد، شهر من فلج است و گردخاصی بر این شهر فکنده است و متاسفانه عاملین محلی این اتفاق هم تشویق می شوند!
جناب آقای استاندار؛ طرح‌های ملی که رونق این منطقه نامیده می‌شد همه تعطیل بودند.

-تونل دیل شاید آن روز که مخالفین من ساز مخالفت زدند و گفتند که نمی‌گذاریم ساخته شود به نتیجه می‌رسد و تعطیل و مردم شریف بویراحمد گرمسیر که این روزها امید داشتند روستاهایشان قدمگاه مردم شریف کهگیلویه و چرام برای عبور باشند ناامید شده اند و پیچاپیچ گردنه‌های دیل و اسپر بازسکوت و ناامیدی و حیف است امید این مردم ناامید شود.

-تعطیل کنندگان پارک نفت که می توانست نفس دهنده شهر زخمی‌مان باشد نه تنها تنبیه نشدند گویا قرار است به لطف حمایت مسئولین تشویق شوند و آنانی که کمک می کردند دلزده شدند و آنانکه بیت المال را حیف کردند در برابر چشمان شما و نهادهای نظارتی به ریش مردم میخندند.

-قطعات محور گچساران و گناوه کاملاً تعطیل هستند. یقین دارم جنابعالی فرصتی نداشتید از این محورها بازدید کنید ولی اگر عید امسال کرونایی در کار نباشد فاجعه تردد این محور بیداد خواهد کرد و اگرچه این روزها کارگران سختکوش نفت در این جاده ها عذاب می‌بینند… امید مردم این بود که این سالها مردمان مرکزی ایران برای رسیدن به بنادر جنوبی از این خطه عبور کنند که این آرزوهای در دسترس به یاس تبدیل می شود.

-مجتمع فرهنگی و هنری در حال ساخت تعطیل است و گویا هنرمندان شهرمان باید آرزوی دسترسی به یک مجموعه زیبا را به بینهایت بسپارند.

-طرحهای آبرسانی به خان احمد، امامزاده جعفر، دشت مور، لیشتر، دیل، آرو، باشت، نیمدور و باباکلان هم تعطیل و یا لنگان لنگان درجا می زنند. آبرسانی روستاهای باشت از شاهبهرام فراموش شد و گویا آغاز این طرح یک خواب بود و رویا…

-جاده و خدمت رسانی به پیچاب و هزیم و میونه به خواب زمستانی و کما رفتند.

-رینگ بافت فرسوده شهر دوگنبدان مثلاً کار میکند تا به ظاهر تعطیل نباشد.

-محله زیبای سادات دوگنبدان حتی آشغالهایش هم جمع نمی‌شود!

-بهسازی جاده قدیم مجموعه روستاهای لیشتر هم که ماند تا مردم آنجا فکر کنند این وعده پوج بود.

-اگرچه امیدوارم تا قبل از پایان دولت بیمارستان نرگسی به بهره برداری برسد ولی بی‌توجهی به هدف طرح یعنی بیمارستان تخصصی و انتقال بیمارستان شهید رجایی به بیمارستان جدید یعنی هیچ…

-بیمارستان باشت فقط یک درمانگاه بزرگتر شده است…

-تسطیح محل ساخت اورژانس باباکلان هم رنگ قدیمی به خود گرفته است…

-اکثریت قریب به اتفاق مدارس در حال ساخت که همگی قرار بود امسال به بهره برداری برسند تعطیل هستند.

جاده خیرآباد به دهدشت شروع نشده است تا اینگونه نباشد که فقط محور دوگنبدان به خیرآباد چهاربانده باشد…

از پروژه های ریز و کوچک چیزی نمی‌گویم چرا که وقتی دیدم تخصیص اعتبارات عمرانی استانی حوزه گچساران و باشت با امضا معاون عمرانی جنابعالی و رییس سازمان برنامه و بودجه استان نصف تخصیص استان است فهمیدم همه چیز پول نیست و انصاف هم چیز خوبیست.


جناب استاندار؛
اینکه یک گروهی از مرکز در کنار عده‌ای تلاش کردند این موتور را بخوابانند و در روستا و در شهر و خانه به خانه جولان می‌دهند و فکر مردم را به موضوعات حاشیه ای مشغول می‌کنند گله ای نیست ولی من می‌توانم گله کنم که چرا فرودگاه گچساران فقط محل ترانزیت عبور مسئولین شده است…
من می‌توانم گله کنم که چرا در شرایطی که در یک روز و در چند تشییع جنازه حدود ۳-۴ هزار نفر یکجا و بدون هیچ پروتکل بهداشتی در قبرستان حضور دارند و هیچ صدایی بلند نمی‌شود ولی یک موتورسواری در فضای باز، چون یک نام و یک عکس روی پوستر این مسابقه بود (و البته علیرغم داشتن مجوز رسمی) می‌شود موضوع اصلی شهرمان در صورتیکه تنها شادی جوانان ما در شرایط سخت اقتصادی همین موضوعات است و بس…
فکر نمی‌کردم حرفی که قبلاً زدم “چراغ‌های جاده گچساران خاموش شود، کسی نیست روشنش کند” به این زودی به نتیجه برسد.
جناب آقای استاندار؛
اگرچه چند صباحی دیگر مردم فهیم گچساران و باشت مجدداً موتور و چراغ‌ها را روشن می‌کنند و راه را ادامه خواهند داد، ولی عاجزانه خواهشمندم بنا به وظیفه قانونی خود نگذارید در ماه‌های آخر دولت این اتفاق‌های بد در ذهن مردم به یادگار بماند.

غلامرضا تاج‌گردون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.