ظلمی که به متقاضیان مسکن مهر پردیس می‌رود / پرداخت دوباره ۳۱ میلیون تومان دیگر؛ چه تضمینی هست که با پرداخت این پول، خانه در تاریحی مشخص تحویل داده شود؟

چکیده: افزایش دوباره آورده مسکن مهر پردیس برای متقاضیان ثانویه صدای این متقاضیان را درآورده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

افزایش دوباره آورده مسکن مهر پردیس برای متقاضیان ثانویه صدای این متقاضیان را درآورده است.

به گزارش «انتخاب»، بر اساس اعلام شرکت عمران شهر جدید پردیس، این شرکت به متقاضیان ثانویه پیامکی ارسال کرده و درمورد پرداخت مبلغی اضافی به آنها اولتیماتوم داده است.

هزینه مذکور بر مبنای جداول ارائه شده برای فاز‌های مختلف از ۱۶ میلیون تا ۳۱ میلیون تومان خواهد بود.

متن پیامک مذکور به شرح زیر است: «احتراماً نامه مهم و فوری در خصوص آورده تکمیلی متقاضیان ثانویه (شهروندان)» در پنل شما قرار گرفته است. لطفاً از بخش ورود متقاضیان (نفر اول) و یا شهروندان منوی نامه‌های شما اقدام فرمایید. همچنین شهروندان محترم جهت آگاهی از شماره حساب مربوطه به منوی پرونده شما، بخش مشاهده املاک مهر شما، آیکن مشاهده اولین مالک واحد مراجعه فرمایید. در صورت داشتن هرگونه سؤال با شماره ۷۲۴۳۶۳۶۰ تماس حاصل فرمایید.»

با استناد به این اطلاعیه، پرداخت این مبلغ شامل حال متقاضیان اولیه مسکن مهر پردیس نخواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، در شرایط اضطراری، چناچه خریدار شرایط پرداخت آورده تکمیلی به صورت یکجا را نداشته باشد، تمهیدات لازم در چهارچوب ساختار قانونی به صورت پرداخت اقساطی نیز مهیا خواهد شد.

شرکت عمران شهر جدید پردیس گفته این پول بر اساس مجوزات قانونی به منظور دریافت ۲۵ درصد هزینه کرد تکمیل واحد‌های مسکن مهر دریافت می شود. دلیل اخذ این مجوز نیز درخواست‌های مکرر متقاضیان اولیه مسکن مهر مبنی بر تکمیل پروژه‎ها و جلوگیری از سوء استفاده دلالان از این شرایط و درخواست خریداران بابت تکمیل و تحمیل واحدها عنوان شده است.

بر اساس مجوز وزارت راه و شهرسازی در فاز ۵ و ۹ جدید متقاضیان ثانویه مسکن مهر باید ۲۸ میلیون و ۵۰۷ هزار تومان، فاز ۸ بالغ بر ۳۰ میلیون و ۴۹۷ هزار تومان، فاز ۹ قدیم ۲۰ میلیون و ۷۳۹ هزار تومان و فاز ۱۱، ۳۱ میلیون و ۳۲۱ هزار تومان پرداخت کنند. این مبلغ برای فاز ۳، ۱۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان است. متقاضیان این فاز حدود ۸ سال است که واحد‌های خود را دریافت کرده و در حال پرداخت اقساط هستند.

یکی از متقاضیان مسکن مهر پردیس به «انتخاب» گفت: متاسفانه بعد از گذشت ۱۰ سال و عدم تکمیل و تحویل واحدم، دستور داده  اند که همه خریداران باید مجددا ۳۰ ملیون تومان واریز کنند تا واحد تکمیل شود.

او ادامه داد: بعد از هشت سال در اخرین ماه های دولت تازه یاد مسکن مهر افتاده اند آن هم با پول مردم و بدون هیچ تضمینی؟

او همچنین از عدم پیگیری صداوسیما در این خصوص نیز انتفاد کرده است.

یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر نیز به یک خبرگزاری گفت: پنجشنبه گذشته پس از دریافت پیامک با مرکز ارتباطات شرکت عمران پردیس تماس گرفتم که یکی از کارشناس عنوان کرد که همه شهروندان باید یارانه ۳۱ میلیون تومانی را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: گفتم که بنده نفر چهارم هستم که حدود ۵ سال قبل مسکن مهر کوزو را خریداری کردم، اگر یارانه‌ای هم پرداخت شده نصیب نفر اول، دوم یا سوم شده و آیا اشتباه نمی‌کنید و این پول عرصه مسکن نیست.

وی افزود: خانم کارشناس گفت خیر و این یارانه دولتی است و همه باید آن را پرداخت کنند.

بنا براعلام شرکت عمران پردیس انجام نقل و انتقال مسکن مهر، فروش اقساطی، تحویل واحد و… منوط به پرداخت مبالغ ذکر شده است.

به نظر می رسد پرداخت مجدد پول برای متقاضیانی که به امید مسکن ارزان قیمت در این برنامه نام نویسی کرده اند، ظلم مضاعفی بر آنها باشد. آن هم در شرایطی که بسیاری از آنها یک دهه برای تحویل خانه های خود انتظار کشده اند و اکنون نیز پس از پرداخت هزینه اخیر، تضمینی برای دریافت مسکن هود در تاریخ مشخصی نخواهند داشت. از آن بدتر اینکه بنا براعلام شرکت عمران پردیس انجام نقل و انتقال مسکن مهر، فروش اقساطی، تحویل واحد و… منوط به پرداخت مبالغ ذکر شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.