وصول مالیات در کهگیلویه وبویراحمد ۳۰ درصد افزایش یافت

چکیده: یاسوج -ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان وصول مالیات در استان، امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۰درصد افزایش یافته است.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، محمدعلی غفاری روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی دستگاه های اقتصادی تابعه وزارت اقتصاد و دارایی کهگیلویه وبویراحمد افزود: بانک ها در زمینه وصول مطالبات مالیاتی از فعالان اقتصادی نقش موثری دارند.

وی از بانک ها خواست با ماموران امور مالیاتی در زمینه پرداخت بدهکاری فعالان اقتصادی از محل سپرده های آنان نزد بانک بیش از پیش همکاری کنند.
غفاری به حذف مالیات شرکت نفت و گاز گچساران اشاره کرد و گفت که وصول مالیات مصوب استان با توجه به نبود زیرساخت های اقتصادی و منابع درآمد زا با محدویت های زیادی مواجه است.
وی از تحقق ۹۴درصدی مالیات مصوب استان در هشت ماه نخست سال جاری خبر داد و افزود که میزان مالیات مصوب استان بیش از ظرفیت اقتصادی این استان است.
مدیرکل اقتصاد و دارایی کهگیوبه و بویراحمد عنوان کرد: افزایش ۳۰درصدی وصول مالیات در سال جاری در سایه تلاش مضاعف انجام گرفته است.
غضنفر آرام خواستار همکاری تمام بخش ها با اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد برای وصول مالیات صاحبان درآمد و سرمایه شد.

مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه امسال یکهزار و۶۲ تن کالا شامل پودرو عصاره شیرین بیان، انواع محصولات آرایشی وبهداشتی، اسانس زعفران و کالاهای مزایده ای اموال تملیکی استان به ارزش یک میلیون و ۸۲۲ دلار از گمرک کهگیلویه و بویراحمد به کشورهای آلمان، افغانستان، عراق، سوئیس، فرانسه و آفریقای جنوبی صادر شده است.

وی تاکید کرد: میزان صادرات در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن ۳۱ درصد رشد و از لحاظ ارزش ۱۱۶ درصد رشد داشته است

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.