۹۹ کیلوگرم حشیش در جاده یاسوج به اصفهان کشف شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹۹ کیلوگرم حشیش از یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در جاده یاسوج به اصفهان کشف و ضبط شد.

سردار کیقباد مصطفایی روز یکشنبه در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: مأموران پاسگاه انتظامی سررود جنوبی با تعامل مأموران کلانتری ۱۳ شهرستان بویراحمد و مأموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ضمن هماهنگی با مرجع قضائی حین کنترل خودروهای عبوری محور یاسوج به اصفهان به یک دستگاه خودروی پژو پارس و یک دستگاه خودروی سمند و این دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و آنها را متوقف کردند.

وی افزود: در بررسی مأموران مشخص شد که خودروی سواری سمند و خودروی پژو ۴۰۵ اسکورت کننده مواد مخدر بوده و مأموران در بازرسی از خودروی پژو پارس ۹۹ کیلوگرم حشیش که به طرز بسیار ماهرانه ای در آن جاسازی شده بود کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در این رابطه ۳ نفر قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و مرجع قضائی معرفی و خودروها نیز به پارکینگ منتقل شدند.

وی با تاکید بر تشدید برنامه های پیشگیرانه و مقابله‌ای با سوداگران مرگ و باندهای قاچاق مواد مخدر از عموم مردم خواست تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

سال ۹۷ پنج تن و ۳۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرها، جاده‌های ارتباطی استان و عملیات‌های مشترک با سایر استان‌ها کشف و ضبط شده است.

سال ۹۸ حدود ۶ تن انواع مواد مخدر در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شد.

افزون بر ۱۲ هزار نفر معتاد در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده اند و آمار ها نشان می دهند که کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ضریب گرایش به مواد مخدر و یا شیوع آن در کشور از استان‌های پاک است.

کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به یکی از محورهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.