آموزش مجازی ۲ روز تعطیل می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با ارسال بخشنامه ای به مدیران مدارس استان، روزهای یکشنبه ۳۰ آذرماه و دوشنبه اول دی ماه را روزهای بدون تلفن، تبلت و رایانه و تعطیلی آموزش مجازی اعلام کرده است.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، طبق این بخشنامه که با امضای هادی زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شده، هدف از معرفی روزهای بدون رایانه، تبلت و تلفن صیانت از سلامت جسمی، روحی و روانی دانش آموزان در برابر آسیب های فضای مجازی و تحکیم روابط اعضای خانواده اعلام شده است.
در بخشنامه مدیرکل آموزش و پرورش از مدیران مدارس استان در تمامی مقاطع تحصیلی خواسته شده در این دو روز آموزش ها تنها از طریق رسانه ملی پیگیری شود.
مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد درباره جزئیات این بخشنامه به خبرنگار ایران گفت : به همه مدیران مدارس ابلاغ شده است که در این دو روز تمامی فعالیت های آموزشی از طریق فضای مجازی را لغو کرده و فعالیت های آموزشی را مبتنی بر آموزش از طریق رسانه ملی پیگیری کنند.
حیدرخواه افزود : در این دو روز فعالیت مدارس طبق روال معمول اعلامی مبتنی بر شرایط کرونایی دایر است و کادر اجرایی در مدارس حضور خواهند داشت و این بخشنامه به معنی تعطیلی مدارس نیست.
وی درباره آزمون های برنامه ریزی شده معلمان هم گفت : همانگونه که اعلام شده است در این دو روز هیچگونه فرایند آموزشی از طریق فضای مجازی ارائه نخواهد شد که این شامل امتحانات هم می شود.
صدور این بخشنامه بیش از دانش آموزان خوشحالی خانواده ها را در پی داشته است زیرا از نیمه شهریورماه تاکنون فرزندان آنها به صورت مستمر درگیر فضای مجازی و گوشی و تبلت و رایانه بوده اند که این مساله بر روی سلامت جسمی و روحی دانش اموزان تاثیراتی داشته است که در آینده خود را نشان خواهد داد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.