بارندگی در کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد

چکیده: یاسوج- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سامانه بارشی اخیر به طور متناوب تا پایان روز جمعه در تمامی مناطق استان ادامه دارد و به تدریج از صبح شنبه از جو استان خارج می شود.

ولی بهره مند روز ‌پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی و در ادامه فعالیت سامانه بارشی، بارش باران و برف (در مناطق مستعد و کوستانی) در بعضی ساعات تگرگ، رعد و برق، افزایش سرعت باد و مه آلود شدن آسمان در تمامی مناطق استان پیش بینی می شود.

وی افزود: برای روز شنبه بارش برف و باران در مناطق مستعد کوهستانی و سردسیری استان، گاهی رعد و برق، مناطق مستعد تگرگ و در بعضی ساعات وزش باد و در نهایت به تدریج کاهش پدیده پیش بینی می شود.

بهره مند تصریح کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته امامزاده جعفر با دمای ۲۱.۶ درجه گرمترین و سی سخت با دمای ۳ درجه سردترین نقاط استان بوده اند.

وی گفت: میزان بارش های اخیر استان تا قبل از ظهر پنج شنبه ۲۷ آذرماه در سراسیاب یوسفی ۸،  دوگنبدان ۷.۲،  لنده ۷،  امامزاده جعفر ۶.۲،  دهدشت ۴.۷،  دیل ۳،  لیکک ۲،  پادوک ۲،  چرام ۱.۵،  سی سخت ۱ و یاسوج ۰.۳ میلیمتر بوده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان با یک درصد مساحت ایران یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.

کهگیلویه وبویراحمد از شمال با چهار محال و بختیاری، از غرب با خوزستان، از جنوب غرب با  بوشهر، از جنوب شرق با فارس و از شمال شرق با  اصفهان همسایه است.

این استان سرزمینی ناهموار است به گونه‌ای که حدود چهار پنجم مساحت آن را ارتفاعات و تپه ماهورها تشکیل می‌دهد و بقیه را دشت‌ها و مناطق هموار فرا گرفته‌است

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.