استعدادهای قرآنی دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد تقویت شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: استعدادها و توانمندی های دانش آموزان پسر و دختر رده های مختلف سنی این استان در زمینه قرآن، نماز و عترت چشمگیر بوده و باید بیش از پیش تقویت شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از دانش آموزان برتر قرآنی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم حوزه تعلیم و تربیت کشور و این استان آموزش معارف دینی به دانش آموزان برای پرورش هر چه بیشتر روح معنویت در آنان است.

وی افزود: تلاش مسؤولان اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و همراهی خانواده ها موجب شده که دانش آموزان این استان در عرصه قرآن، نماز و عترت جزو پیشگامان کشور باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: برگزاری آیین تجلیل از دانش آموزان برتر قرآنی این استان در شهر یاسوج همزمان با هفته قرآن، نماز و عترت بوده است.

هادی زارع پور اظهار داشت: ۲۴ تا ۳۰ آذرماه هر سال به عنوان هفته قرآن، نماز و عترت نامگذاری شده است.

وی افزود: هم اینک ۱۴ مرکز دارالقرآن ویژه دانش آموزان در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که همگی آنها نیز فعال است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برخی از مهمترین برنامه های حوزه قرآن، نماز و عترت در مدارس این استان شامل محافل انس با قرآن کریم، برنامه ‌های عترت و امام شناسی، طرح مصباح الهدی، طرح پیوند مسجد، مدرسه، منزل و نماز جمعه، سه شنبه های مهدوی و راه اندازی ۱۷ کانال تخصصی قرآن کریم در فضای مجازی و برنامه ملی شاد است.

زارع پور عنوان کرد: حفظ موضوعی قرآن کریم ویژه دانش آموزان مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم با تدوین ۶ عنوان کتابچه با محتوای آیات برگزیده و کاربردی همراه با ترجمه و شرح مختصر آنها هم اینک در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.

وی ابراز داشت: طرح نهضت ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم ویژه دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی و معلمان با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه و صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد به زودی در این استان اجرا می ‌شود.

پنج دانش آموز برتر قرآنی کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع مختلف تحصیلی در این آیین با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شدند.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد  دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.