مهندسان مشغول کارند؟!

چکیده: بالاخره وزارت ورزش و جوانان کوتاه آمد و در حالی که بی خیال برگزاری انتخابات فدراسیون های ورزشی به دلایل نامعلوم شده بود به یکباره خبر رسید که مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های روستایی - بازی‌های بومی و محلی، بدنسازی و پرورش اندام، پزشکی - ورزشی و اسکی به ترتیب در روزهای ۱۰، ۱۳، ۱۵ و۱۷ دی ماه برگزار می‌شود.

سپهر ستاری:رسانه ای شدن این اتفاق اهالی این رشته ها را که مدت ها منتظر برگزاری انتخابات شان بودند را هم خوشحال کرده و هم ناراحت.خوشحال به این دلیل که بالاخره از بلاتکلیفی محض در می آیند و تکلیف شان روشن می شود و ناراحت از اینکه اتفاقاتی دارد رقم می خورد که کمی نگران کننده است.اتفاقاتی که افکار را به این سمت سوق می دهد که در نهایت به دو کلمه برسند؛مهندسی انتخابات!
اما چرا این شایعه همیشه وجود داشته و برای برگزاری مجامع این ۴ فدراسیون و به خصوص فدراسیون پرورش اندام رنگ و بوی جدی تری گرفته است؟
ظاهرا وزارت ورزش دوباره گزینه خودش را دارد و در مجامعی نبوده که پشت سر وزارتخانه حرف های اینچنینی نباشد.این دیگر تبدیل به یک عادت شده است و انگار که ورزشی ها هم با آن کنار آمده اند!
این بار خبر رسیده که ۷ نماینده مربیان،ورزشکاران،باشگاه ها و … قرار است تغییر کنند و نفرات دیگری به جای آنها در مجمع آرای خودشان را به صندوق بیاندازند!
این در حالی است که سه – چهارماه قبل و زمانی که مجمع عادی و سالیانه فدراسیون پرورش اندام برگزار شد،سرپرست دبیری فدراسیون از افراد شاخص در بخش ورزشکاران، داوران، مربیان و باشگاهها دعوت کرد و آن جلسه حول همفکری با آنها چرخید اما در آستانه برگزاری انتخابات همه چیز در حال تغییر است.تغییراتی که می گویند به نفع یک فرد خاص است که خودش را رسما گزینه وزارت ورزش معرفی کرده است و با اصرار وزیر وارد انتخابات شده است!
به عنوان مثال تا همین هفته قبل قرار بر این بوده تا مهدی ارزشمند قهرمان نامی پرورش اندام ایران که سال ۲۰۱۹ علاوه بر کسب مدال طلا، اورال مسابقات جهانی هم شده،نماینده ورزشکاران باشد اما مشخص نیست که چرا به یک‌باره فرید شیرمحمدزاده که اتفاقا همشهری کاندیدای مورد نظر است جانشین ارزشمند می شود؟
اما اگر فقط همین یک دلیل بود خیلی ها ممکن بود بی تفاوت از کنار قصه عبور کنند و هیچ شائبه ای را به وزارت ورزش و جوانان نچسبانند اما تغییر نماینده باشگاه داران هم مزید بر علت شد تا شاخک سایر کاندیدا که خواهان برگزاری انتخاباتی سالم هستند تیز شود.
با اینکه باشگاههای نامداری در سطح کشور وجود دارند و در مجمع قبلی هم یکی از آن ها به عنوان نماینده باشگاهها حاضر بود، وزارت ورزش قصد دارد از یک باشگاه کوچک در اصفهان در این بخش استفاده کند! جالب این که این باشگاه حتی عضو مجمع انتخاباتی هیات بدنسازی اصفهان هم نبوده، اما حالا برای انتخابات فدراسیون بدنسازی قرار است حق رای داشته باشد!
آش آنقدر شور شده که صدای هیات های استانی هم درآمده است.طوری که رییس هیات بدنسازی استان فارس در نامه ای به سرپرست فدراسیون خواستار رعایت عدالت و شایسته سالاری در جریان برگزاری انتخابات شده است و از این نوشته است که چرا باید این تغییرات در آستانه انتخابات انجام شود؟
انتخابات روز ۱۳ دیماه برگزار می شود و بهتر است وزارت ورزش و جوانان برای اینکه هیچ حرف و حدیثی ایجاد نشود بیانیه ای بدهد،حرف های درگوشی‌ای که شنیده می شود را تکذیب کند و در جهت برگزاری انتخاباتی سالم تلاش کند.

۲۵۱ ۲۵۱

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.