باران و برف کهگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد

چکیده: یاسوج- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با آغاز فعالیت سامانه بارشی از بامداد پنجشنبه تا روز جمعه هفته جاری بارش باران و برف، در مناطق مستعد تگرگ، در بعضی ساعات رعد و برق و وزش باد صبحگاهی پیش بینی می شود.

ولی بهره مند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آسمان امروز و فردا صاف و در بعضی ساعات با افزایش ابر همراه خواهد بود.

وی افزود: تمام مناطق استان تحت تاثیر سامانه بارشی روزهای پنجشنبه و جمعه قرار خواهند گرفت.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در این مدت لغزندگی سطح جاده ها، کاهش دید افقی، اختلال در محورهای کوهستانی و گردنه ها، ابگرفتگی، معابر عمومی و رواناب های سطحی وجود دارد.

بهره مند به مردم توصیه کرد در این مدت از تردد های غیر ضرور اجتناب، به ارتفاعات صعود نکند و تدابیر لازم توسط  سازمان های امدادی و خدمات رسان اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته امامزاده جعفر و لینک با دمای ۱۹.۶ گرمترین و یاسوج با دمای ۸. – سردترین نقاط استان بوده اند.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان با یک درصد مساحت ایران یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.

کهگیلویه وبویراحمد از شمال با چهار محال و بختیاری، از غرب با خوزستان، از جنوب غرب با  بوشهر، از جنوب شرق با فارس و از شمال شرق با  اصفهان همسایه است.

این استان سرزمینی ناهموار است به گونه‌ای که حدود چهار پنجم مساحت آن را ارتفاعات و تپه ماهورها تشکیل می‌دهد و بقیه را دشت‌ها و مناطق هموار فرا گرفته‌است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.