حادثه خط لوله مارون- اصفهان به‌طور کامل مهار شد

چکیده: مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: آتش ناشی از جاری شدن نفت خام در حادثه خط لوله مارون به‌طور کامل مهار و بخش آسیب‌دیده خط لوله ترمیم شد و پس از بررسی و اقدام‌های لازم، به‌زودی خط لوله عملیاتی می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: آتش ناشی از جاری شدن نفت خام در حادثه خط لوله مارون به‌طور کامل مهار و بخش آسیب‌دیده خط لوله ترمیم شد و پس از بررسی و اقدام‌های لازم، به‌زودی خط لوله عملیاتی می‌شود.

بنابراعلام وزارت نفت، «قاسم عرب یارمحمدی» اعلام کرد: این حادثه هیچ آسیب جانی برای ساکنان و مردم روستاهای اطراف و همجوار مسیر خط و نیروهای امدادی نداشته و شرایط به‌طور کامل تحت کنترل است.

وی تاکید کرد: نیروهای عملیاتی، متخصص و امدادی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تا پایان پاکسازی، ایمن‌سازی کامل و مدیریت بحران در منطقه حضور دارند و به کار خود ادامه خواهند داد.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران که در محل حادثه حضور داشته و نسبت به بررسی حادثه اقدام می‌کرد، تأکید کرد: با دستور «علیرضا صادق‌آبادی»، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و حضور به‌موقع نیروهای بهره‌بردار و متخصص شرکت خطوط لوله و مخابرات، نیروهای محلی، استانی و نیروهای امدادی و نظامی و انتظامی و با انجام عملیات شبانه‌روزی از طریق ایجاد سد در کانال به‌منظور جلوگیری از پیشروی بیشتر نفت، موفق شدیم در کمتر از ۲۴ ساعت حادثه‌ای با این وسعت و ابعاد را بدون کوچک‌ترین حادثه انسانی به‌طور کامل مهار کنیم.

به گزارش ایرنا، حوالی ظهر روز یکشنبه (۲۳ آذرماه) به‌دلیل رانش زمین و شکستگی خط لوله انتقال نفت مارون به اصفهان و سرازیر شدن نفت خام در دره‌ای بزرگ واقع در منطقه «سرخون»، عملیات گسترده‌ای برای ترمیم و رفع پارگی و مهار آتش از نخستین لحظه‌ها پس از این حادثه آغاز شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.