۷۷۲ میلیارد ریال برای بیمه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد

چکیده: گچساران - ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۷۲ میلیارد ریال برای حوزه بیمه سلامت در استان هزینه شده است.

غلامرضا کاظمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان ۵۳۴میلیارد ریال برای بخش درمان و ۲۴۰میلیارد ریال نیز مربوط به خدمات سطح یک (امور روستائیان ) است.

وی گفت ۷۹۰موسسه خدمات درمانی در بخش خصوصی و دولتی طرف قرارداد بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد هستند که هزینه نسخه نویسی الکترونیکی پزشکان در شهریور و مهر پرداخت شده است.

کاظمی تصریح کرد: با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید۱۹ سازمان بیمه سلامت اقدام به  بیمه رایگان افراد فاقد پوشش بیمه‌ای کرده که با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا اعتبار این بیمه ۶ ماه است و با ادامه روند شیوع کرونا امکان تمدید آن وجود دارد.

وی افزود: این اقدام  به منظور پوشش بیمه‌ ای همه افراد جامعه در شرایط سخت کنونی صورت گرفته و دارندگان این نوع بیمه می‌توانند از خدمات درمانی دولتی استفاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اکنون ۳۴۴ هزار نفر روستایی، ۹۷ هزار نفر از کارکنان دولت و ۳۳ هزارو ۳۶۴  نفر از سایر اقشار از بیمه سلامت استفاده می کنند.

کاظمی گفت: همچنین بیش از ۴۷ هزارو ۲۶ نفر از جمعیت استان از بیمه سلامت همگانی و یکهزار و ۷۲۱ نفر از بیمه ایرانیان استفاده می کنند.

کاظمی تصریح کرد: در بخش سرپایی از جمله دارو نیز پوشش بیمه به میزان ۷۰ درصد است که این میزان برای بیماران سرطانی، صعب العلاج و خاص رایگان یا تا سقف ۹۰ درصد است.

وی اظهار داشت: بیش از یکهزارو ۱۲۷ بیمار خاص اعم از تالاسمی، هموفیلی، کلیوی و دیالیزی  زیر پوشش بیمه سلامت است.

بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که از سال ۱۳۹۳ اجرا شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح حرفی برای گفتن دارد و با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره‌مند شده‌اند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.