چراغ تئاتر روشن است

چکیده:  یاسوج- ایرنا- سایه سنگین ویروس کرونا بر استان کهگیلویه و بویراحمد باعث سردی بخشی از فعالیت های فرهنگی و هنری شده است با این حال رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان می گوید تا زمانی که ستاد کرونا مجوز شروع  فعالیت های هنری به صورت عمومی را صادر کند، چراغ تئاتر  را روشن نگه می داریم.

رضا رفیعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تماشاگر جز لاینفک تئاتر و نمایش محسوب می شود، گفت: نداشتن تماشاگر باعث نشده که گروه های استان فعالیت خود را تعطیل کنند و بیش از ۱۰۰ هنرمند و عوامل اجرایی در این روزها با عشق و علاقه در حال تمرین و فعالیت هستند.

وی گفت: سی و دومین جشنواره تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد از ۲۵ تا ۲۷ آذرماه بدون حضور تماشاگران برگزار می شود و هفت گروه نمایشی در سه شب به روی صحنه می روند.

رفیعی با اشاره به علاقه مردم استان به تئاتر و نمایش و استقبال از اجراها در سالهای گذشته، گفت: زیرساخت های پخش آنلاین اجراها در استان فراهم شده است  و اگر شورای نظارت و ارزیابی مجوز بدهند علاقه مندان می توان اجراها را به صورت زنده ببینند.

وی یادآوری کرد: کارگردانان حاضر در جشنواره متعهد شده اند که هر زمان ستاد کرونای استان مجوز دهد با حداقل ۳۰ درصد ظرفیت اجرای عمومی داشته باشند.

رفیعی اشاره ای به حضور زنان و بانوان در نمایشها کرد و گفت: کارگردان و بازیگران یکی از نمایشها خانم هستند و سایر نمایشها نیز بانوان حضور پر رنگی دارند و شیوع ویروس کرونا باعث کمرنگ شدن حضور بانوان نشده است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی ادامه داد: اجراهای جشنواره به صورت غیر متمرکز در شهرهای یاسوج، سی سخت، گچساران و دهدشت برگزار می شود و بر اساس رای هیات داوران ۲ اثر به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی می شوند.

رفیعی گفت: آقایان امیرحسین نوروزی دانش‌آموخته تئاتر با گرایش کارشناسی بازیگری دانشگاه تهران و کارشناس ارشد ادبیات نمایشی کارگردان، نمایشنامه‌نویس و بازیگر، محمدحسن شریعتی دانش‌آموخته کارشناسی طراحی صحنه دانشگاه تهران و ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه تربیت مدرس، طراحی صحنه و نور، نمایشنامه نویس و کارگردان و رضا گشتاسب دانش‌آموخته تئاتر با گرایش کارشناس ارشد ادبیات نمایشی، کارگردان، نمایشنامه‌نویس، داستان نویس و مدرس تئاتر برای داوری این جشنواره انتخاب شده اند.

سی‌ و دومین جشنواره استانی تئاتر کهگیلویه و بویراحمد، ۲۵ تا ۲۷ آذرماه جاری به صورت غیرمتمرکز و پوشش آنلاین به آدرس @th.kb.۹۸ و  @rezarafiei.suq در شهرهای یاسوج، سی سخت، گچساران و دهدشت با دبیری محمدعلی پیرسبزی برگزار می‌شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.