بارندگی ۲۰۰ میلیارد ریال به گچساران خسارت زد

چکیده: گچساران- ایرنا- دبیر ستاد مدیریت بحران گچساران گفت: باران سیل آسا و باد شدید آذر امسال بیش از۲۰۰ میلیارد ریال به زیر ساخت های این شهرستان خسارت وارد کرد.

حمید نارکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان خسارت به زیر ساخت‌های کشاورزی، آب، مسکن روستایی و شهری، راه و برق وارد شده است.

وی بیان کرد: از این میزان خسارت، ۴۰ میلیارد و ۱۶۵ میلیون ریال در بخش کشاورزی و ۴۱ میلیارد و ۳۱۰ ریال در زمینه راه و ابنیه بوده و همچنین بارندگی به ۳۰۰ واحد مسکن روستایی نیز خسارت زد.

نارکی اظهار داشت: بر اثر بارندگی های اخیر سطح آسفالت محورهای گچساران – خیرآباد، گچساران- ماهور باشت، کمربندی گچساران به طول ۲۱ کیلومتر تخریب شد.

دبیر ستاد مدیریت بحران گچساران گفت: بارندگی سیل‌آسای ۲ هفته گذشته بیش از ۲۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به حوزه منابع آب خسارت وارد کرد.

نارکی تصریح کرد: بر اثر بارندگی همچنین ایستگاه پمپاژ امامزاده جعفر، تغذیه مصنوعی ناصرآباد، کانال آبیاری رودبار، تغذیه مصنوعی گرگدا، پنج دستگاه ترانسفورماتور ۲۵۰،۳۱۵ و ۴۰۰ کیلو ولت خسارت دیدند.

وی ابراز کرد: همچنین  بارندگی امسال بیش از۱۶ میلیارد ریال به زیر ساخت‌های آب روستایی خسارت وارد کرده است.

نارکی ادامه داد: خط انتقال آب آشامیدنی روستای باباکلان، پمپ آب روستایی انجیر سیاه- آبتوت و آبچیرک، پمپاژ آب خیرآباد و چاه شماره ۴ و ۹ امامزاده جعفر بر اثر بارندگی دچار خسارت شدند.

بیشترین میزان بارندگی  در سال زراعی جاری تاکنون در ایستگاه امامزاده جعفر با ۴۱۰.۶ میلیمتر و کمترین میزان بارندگی نیز در لیکک با ۲۶۷.۴ میلیمتر گزارش شده است که بر این اساس بارندگی ها در امامزاده جعفر بیش از ۳برابر و در لیکک حدود ۲ برابر افزایش

داشته است.

شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.