تصادف در جاده یاسوج به شیراز یک کشته و ۷ زخمی برجا گذاشت

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخورد ۲ دستگاه خودروی پراید و سمند در جاده یاسوج به شیراز در حوالی روستای پریکدان یک کشته و هفت زخمی بر جا گذاشت.

محسن جلیل جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تصادف ساعت ۲۱ جمعه شب در تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ استان مبنی بر برخورد دو دستگاه خودرو سواری پراید و سمند در محور مواصلاتی یاسوج به سمت شیراز روستای پریکدان رخ داد.

وی افزود: بلافاصله ۴ دستگاه آمبولانس اورژانس به محل حادثه که سبب کشته شدن یک نفر و مصدوم شدن ۷ نفر شد اعزام شد.

 رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: هر ۷ نفر مصدوم پس از انجام اقدامات درمانی اولیه و حمایت های پزشکی توسط تکنسین های اورژانس ۱۱۵، به بیمارستان شهید بهشتی در شهر یاسوج انتقال داده شدند.

بررسی های پلیس استان نشان می دهد شاید تنها کمتر از ۵ درصد سهم تقصیر در حوزه راهداری استان بوده است زیرا تمامی تمهیدات ایمنی لازماندیشیده شده است و تخطی از سرعت غیر مجاز و سبقت غیر مجاز از دلایل عمده تصادفات امسال بوده است.

سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

این استان با داشتن شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.