زمینه حضور معلولان استان در فعالیت های اجتماعی فراهم شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- سرپرست معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمینه حضور هر چه بیشتر معلولان این استان در فعالیت های اجتماعی از طریق مناسب سازی فضاهای شهری فراهم شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، احد جمالی روز پنجشنبه در نشست با جمعی از معلولان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج به مناسبت روز جهانی معلولان اظهار داشت: هرگونه ضعف، کم کاری یا سهل انگاری از سوی شهرداری های این استان برای مناسب سازی فضاهای شهری استان به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

وی افزود: عبور و مرور راحت حق تمامی افراد و به ویژه معلولان است و باید موضوع مهم مناسب سازی فضاهای شهری کهگیلویه و بویراحمد نیز مورد توجه جدی متولیان امر از جمله شهرداری های این استان قرار گیرد.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه معلولیت به هیچ وجه محدودیت نیست، بیان کرد: معلولان نیاز به ترحم ندارند بلکه باید حقوق آنان همچون افراد عادی جامعه رعایت شود تا بتوانند با مشکلات کمتری زندگی کنند.

جمالی عنوان کرد: درخواست اصلی معلولان آن است که زمینه لازم برای آنان فراهم شود تا بتوانند زندگی و کار کرده و بر روی پای خود بایستند.

وی ابراز داشت: شهرداران کهگیلویه و بویراحمد همت، تلاش و اقدام های لازم در زمینه مناسب سازی فضاهای شهری این استان برای معلولان را انجام دهند.

جمالی گفت: اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد به عنوان نهاد متولی امور معلولان این استان باید بیش از پیش مسائل و مشکلات آنان را پیگیری کند.

امسال روز جهانی معلولان پنجشنبه ۱۳ آذرماه مصادف با سوم دسامبر سال ۲۰۲۰ است.

تعداد معلولان شناسایی شده در کهگیلویه و بویراحمد و زیر پوشش اداره کل بهزیستی این استان حدود ۱۳ هزار نفر است.

معلولیت ها به ۶ دسته شامل جسمی و حرکتی، عقب ماندگی ذهنی، اختلالات اعصاب و روان، بینایی، شنوایی و گفتاری تقسیم بندی می شوند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.