تصادف در جاده یاسوج به سمیرم ۳ مصدوم برجا گذاشت

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخورد وانت سایپا و پژو پارس در جاده یاسوج به سمیرم سه مصدوم بد حال در پی داشت.

محسن جلیل روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه ساعت ۱۹ سه شنبه در تماس مردمی با اورژانس ۱۱۵ یاسوج،  مبنی بر برخورد یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس با یک دستگاه وانت سایپا در محور یاسوج به سمیرم (منطقه چم عربی) گزارش شد.

وی افزود: بلافاصله دو دستگاه آمبولانس اورژانس به محل حادثه اعزام شد.

جلیل با بیان اینکه این حادثه سه مصدوم در پی داشت؛ گفت به محض رسیدن آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ اقدامات درمانی اولیه توسط تکنسین های اورژانس انجام شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به دلیل شدت جراحات وارده بلافاصله دو نفر از مصدومین توسط آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ و یک نفر دیگر توسط امبولانس هلال احمر به مرکز درمانی در شهر یاسوج انتقال داده شدند.

جلیل عنوان کرد: حال هر سه مصدوم وخیم گزارش شده است.

سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

این استان با داشتن کمتر از ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.