صندوق امید کهگیلویه و بویراحمد ۸۰۰ دستگاه کارتخوان واگذار کرد

چکیده: گچساران - ایرنا - مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد گفت:امسال ۸۰۰ دستگاه کارت خوان ثابت و سیار به تاکسی داران، کمباین داران،فعالان فروش دام،وانت بارها و سایر صنوف سیار این استان برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا واگذار شده است.

ارسلان حسن پور روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون۷۰۰ دستگاه کارتخوان سیار و۱۰۰ دستگاه ثابت به مقاضیان در کهگیلویه وبویراحمد واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل انتشار ویروس کرونا دست به دست شدن پول نقد است اظهار داشت: با هدف کاهش این عوامل خطرساز صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه وبویراحمد آماده واگذاری دستگاه های کارتخوان به متقاضیان است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: بهره مندی از تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی با کارمزد چهار درصد به صاحبان کارتخوان های سیار پس از ۶ ماه از دیگر مزایای واگذاری این دستگاه هاست که این امر باعث پایداری کسب وکارها می شود.

حسن پور عنوان کرد:استهمال به مدت زمان سه ماه برای چهار هزار و ۵۱۵ فقره پرونده و ۶ ماه برای۱۵۰ پرونده  دیگر از خدمات صندوق کارآفرینی امید استان بوده که با هدف حمایت از کسب و کارهای خسارت دیده از ویروس کرونا انجام شده است.

وی بخشش ۱۰۰درصدی جریمه دیرکرد اقساط را از دیگر اقدام های این صندوق در دوران سخت بحران کرونا ذکر کرد.

وی در ادامه گفت : صندوق کارآفرینی امید پرداخت مجدد تسهیلات قرض‌الحسنه به وام گیرندگان سنوات ۸۱ تا ۸۹ با نرخ چهار درصد و دوره باز پرداخت ۲۴ تا ۴۸ ماهه به افرادی که توان بازپرداخت اقساط خود را نداشته‌اند را در دستور کار قرار داده است.

حسن‌پور از برنامه ریزی پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال با نرخ چهاردرصد به وام گیرندگان سنوات ۹۰ تا ۹۷ خبر داد.

وی تاکید کرد: وام گیرندگان سال های مذکور که توان بازپرداخت وام های خود را ندارند وام با دوره  بازپرداخت ۲۴ تا ۳۶ ماهه دریافت می کنند.

حسن پور گفت:با وجود پیش بینی دوره تنفسی که از قبل برای تمامی طرح‌های گردشگری و بوم‌گردی که از محل اعتبارات روستایی تسهیلات دریافت کرده بودند با صندوق مرکز برای دوره تنفسی مجدد رایزنی شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: موافقت ضمنی تنفس یک ساله برای طرح های گردشگری اخذ شده و پرونده متقاضیان واجد شرایط برای استفاده از این مزایا به صندوق مرکزی ارسال می شود.

وی گفت: این صندوق از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال در استان پرداخت کرده است.

حسن پور افزود: تسهیلات اشتغال صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد در قالب تفاهم نامه پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموع تسهیلات اشتغال پرداخت شده صندوق کارآفرینی امید استان در این مدت ۲۰۵ میلیارد ریال بوده اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد از وام های اعطایی این صندوق در سال جاری برای ایجاد اشتغال پایدار بوده است.

بر اساس مرکز آمار ایران استان کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲.۶ درصد، رتبه پنجم بالاترین نرخ بیکاری در کشور را داشته است.

کهگیلویه و بویراحمد ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.