ساماندهی ورودی های دهدشت، رویایی که رنگ واقعیت گرفت

چکیده: یاسوج - ایرنا - کار ساماندهی و بازگشایی ورودی های دهدشت که پس از هشت سال بلاتکلیفی به رویایی برای شهروندان تبدیل شده بود، توسط شهرداری این شهر آغاز شد.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، عملیات بهسازی و تعریض ورودی های شهر دهدشت بیش از هشت سال است که توسط شهرداری دهدشت و اداره راه و شهرسازی کهگیلویه آغاز و به دلایل مختلف راکد و بلا تکلیف رها شده بود، به یک رویا برای شهروندان تبدیل گشته بود.

عملیات اجرایی ورودی های شهر دهدشت از سمت بهبهان، چرام و طولیان در این چند سال از سوی شهرداری و راه و شهرسازی برای مدت کوتاهی آغاز می شد ولی بعد از مدتی تعطیل و به خواب زمستانی فرو می رفت.

 با نگاهی به این ورودی ها تنها عملیات خاکبرداری در ورودی های دهدشت از طرف طولیان و چرام انجام شده است.

به گفته کارشناسان شهرسازی، روشنایی کافی، آسفالت مناسب، المان زیبای شهری با توجه به افزایش جمعیت شهری و نصب مجسمه مشاهیر و جاذبه های طبیعی در ورودی هر شهر از جمله مولفه های مهم برای یک شهر خوب است.
سالهاست متولیان امور شهری دهدشت تلاش می کنند وضعیت نابسامان ورودی شهر دهدشت را سامان ببخشند ولی به دلایل مختلف و ناکارآمدی مسئولان شهری تاکنون این امر محقق نشده است.

از ورودی هر شهر به عنوان پیشانی آن شهر یاد می کنند چنانچه شهروندان، مسافران و رهگذران ورودی شهر را بدقت از نظر می گذرانند و اینجاست که متولیان باید نسبت به ساخت ورودی شهر دقت و حساسیت کافی داشته باشند.
بنابراین ورودی هر شهر باید براساس ضوابط شهرسازی و راهسازی به گونه‌ای طراحی شود که با جذابیت تمام نشان دهنده ویژگی‌های آن شهر باشد.

حسن کاظمی شهروند دهدشتی طولانی شدن اجرای این طرح را غیر قابل توجیه دانست و گفت : در صورت پیگیری های لازم از سوی اعضای شورا و شهرداری در سال های گذشته، این طرح می بایست تاکنون اجرایی می شد.

علی جاوید دیگر شهروند دهدشتی سهل انگاری های صورت گرفته در ساماندهی ورودی های شهر دهدشت  را تضییع حقوق عموم مردم دانست و گفت: ساماندهی ورودی های شهر، ایجاد سازه و المان زیبا در شهر تاریخی دهدشت دغدغه همه شهروندان است.

احسان تابش نژاد شهردار دهدشت در این راستا با اشاره به طراحی المان ورودی شهر دهدشت از سمت چرام گفت: کار ساماندهی این وورودی از سوی شهرداری بعد از وقفه ای طولانی آغاز شد.

وی بیان کرد: در این طرح کار پاکسازی یک کیلومتر از کانال این ورودی برای هدایت آبهای سطحی انجام شد.

تابش نژاد تصریح کرد: ساماندهی روشنایی ورودی شهر، آسفالت و تکمیل فضای سبز در ورودی دهدشت – چرام تا پایان سال انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: ساماندهی ورودی دهدشت از سمت بهبهان و تپه نورالشهدا نیز در مرحله طراحی است.

تابش نژاد تصریح کرد: شهرداری برای تسریع در روند اجرایی نیازمند همکاری نهادهای مختلف بخصوص نظامی و قضائی برای حل معارضات اجتماعی است.

شهردار دهدشت بر همکاری همه نهادها در تعیین تکلیف ورودی های شهر تاکید کرد و گفت: ساماندهی کامل ورودی‌ها از سوی شهرداری به جد پیگیری خواهد شد.

شهرستان ۱۳۱ هزار نفری کهگیلویه به مرکزیت شهر ۶۰ هزار نفری دهدشت دارای چهارشهر، چهار بخش و ۳۴۵ روستای بزرگ و کوچک است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.