مردم محوری اساس کار برنامه های پدافند غیرعامل باشد

چکیده: یاسوج - ایرنا -معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه اجرای برنامه‌های پدافند غیرعامل نیازمند زمینه‌ و بسترسازی است گفت: استانها باید برنامه های مردم محور را به عنوان یک اصل اساسی در پدافند غیر عامل اجرا کنند.

سردار غلامعلی حیدری روز یکشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تهدیدات امروز کشور از سوی دشمنان و عوامل طبیعی در حوزه‌های نظامی، سیاسی، اقتصادی و سایبری اظهار داشت: مردم محوری به عنوان یک اصل اساسی در پدافند غیرعامل در استان‌ها باید به خوبی اجرا شود.
وی بر تسریع در تهیه و اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد.

حیدری اظهار کرد: کمیته پدافند دستگاه‌های اجرای باید آموزش‌ها، فرهنگ و محتوا سازی، انجام همایش و رزمایش‌ها، فعال شدن شوراهای پدافند غیرعامل شهرستان‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: پدافند غیرعامل به عنوان یکی از مؤثرترین و پایدارترین روش‌های دفاع در مقابل تهدیدهای دشمنان مطرح است که کاهش آسیب‌پذیری و افزایش پایداری را به ارمغان می‌آورد.

حیدری با اشاره به اینکه پایدارسازی زیرساخت‌ها و تولید علم در پدافند غیرعامل تهدیدها و آسیب‌پذیری مراکز حیاتی را کاهش می‌دهد، اظهار داشت: ارتقای نظام مدیریتی و اثربخش در شرایط بحران از اهداف پدافند غیرعامل است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه با اشاره به پیشرفت ۷۵ درصدی طرح جامع پدافند غیرعامل استان گفت: تعامل خوبی بین نیروهای کشوری و لشکری در حوزه پدافند غیرعامل وجود دارد.
حسین کلانتری با تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو یاد و خاطره سه دانشجوی شهید دانشگاه تهران به نام‌های مصطفی بزرگ نیا، احمد قندچی و آذر شریعت رضوی را گرامی داشت.
وی اظهار داشت: ۱۶ آذر واقعه‌ای مهم و تأثیر گذار برای جامعه دانشگاهی و دانشگاهیان و برای ملت شریف و متعهد ایران عزیزمان است.
کلانتری تصریح کرد: ۴۱۵ برنامه پدافند غیرعامل در قالب ۱۴۱ جلسه پدافند غیرعامل در استان برنامه ریزی و اجرا شده است.
شورای پدافند غیرعامل استان ۸۴ مصوبه و ۹۶ جلسه کارگروه استانی و ۳۷ قرارگاهی داشته است.

در این جلسه از سوی سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان برگزیده برتر اقدامات پدافند غیرعامل در میان استان‌های کشور معرفی کرد.
در این جلسه حکم قرارگاه زیستی این سازمان به استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.