همراهی مردم نقش مهمی در مبارزه با ویروس کرونا دارد

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همکاری و همراهی مردم نقش مهمی در مدیریت مبارزه با شیوع ویروس کرونا و مبتلا شدن افراد به بیماری کووید ۱۹ دارد.

 حسین کلانتری عصر شنبه در نشست ستاد کرونای کهگیلویه و بویراحمد،  از همکاری همه جانبه اصناف و بازاریان برای مقابله و با بیماری کووید ۱۹ و رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های ستاد ملی و استانی کرونا تجلیل کرد.
وی بیان کرد: رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از سوی عده ای متخلف و قانون شکن، معیشت مردم به خطر می افتد.
کلانتری با بیان اینکه رعایت اصول بهداشتی، شیوه‌نامه‌ها و پروتکل های بهداشتی باید مستمر باشد، گفت: مردم باید از کسانی که با بی مبالاتی، ساده انگاری و بی‌خیالی شرایط را تغییر می دهند و معیشت و درآمد مردم را به خطر می اندازند، شاکی باشند.

وی تصریح کرد: در شرایط خاص کنونی باید به سلامت جامعه توجه کرد و معیشت و اقتصاد مردم نباید آسیب ببیند.

کلانتری افزود: نباید معیشت، کاسبی، زندگی و سلامت اکثریت مردم، قربانی ساده انگاری و بی  توجهی تعدادی افراد بی مبالات شود.

وی بر تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: با رعایت دستورالعمل‌ها و مشارکت عمومی، وضعیت شهرستان بویراحمد از دیگر شهرستان های استان بهتر خواهد شد.

کلانتری گفت:  طرح مهم  محله محور با نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف تشخیص سریع کرونا، قطع زنجیره شیوع آن و اجرای دستورالعمل‌ بهداشتی با مشارکت مردم و دستگاههای اجرایی و متولیان امر به خوبی در مناطق مختلف این استان در دست اجراست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رنگ بندی شهرها سراسری و بر اساس شاخص های کارشناسی شده برای کل کشور اعلام می شود، افزود: هیچ مقام ملی یا استانی اختیار تغییر رنگ بندی وضعیت شهرها را ندارد.

وی ادامه داد: با رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای صحیح محدودیت های کرونایی از سوی مردم، می توان شرایط رنگ بندی هر منطقه را بهبود داد و شاهد بازگشایی گروه های شغلی بیشتری بود.

کلانتری گفت : در صورت بی توجهی و سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی، شاهد افزایش شمار مبتلایان و قرمز شدن دوباره شهرهای استان و اجرای مجدد محدودیت های کرونایی خواهیم بود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.