مهلت نام نویسی از بی سوادان کهگیلویه و بویراحمد تمدید شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهلت نام نویسی از کم سوادان و بی سوادان گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال این استان تمدید شد.

سید حمدالله خواهش نیک روز پنحشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تمدید مهلت نام نویسی ویژه کم سوادان و بی سوادان هر سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد است.

وی افزود: دلیل تمدید مهلت نام نویسی کم سوادان و بی سوادان کهگیلویه و بویراحمد محدودیت های کرونایی اعمال شده در این استان  است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مهلت نام ‌نویسی از سوادآموزان دوره انتقال این استان تا پایان  دی ماه، دوره تحکیم سواد تا ۱۵ بهمن ماه و دوره سوادآموزی نیز تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۹ است.

خواهش نیک عنوان کرد: نام ‌نویسی از کم سوادان و بی ‌سوادان کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت ۱۲ مؤسسه و تشکل مردم نهاد انجام می  شود.

وی ابراز داشت: شناسایی افراد کم سواد و بی سواد کهگیلویه و بویراحمد قبل از نام نویسی آنان و از طریق کد ملی انجام می شود.

خواهش نیک گفت: امسال حجم ابلاغی به کهگیلویه و بویراحمد در زمینه باسواد کردن افراد کم سواد و بی سواد چهار هزار و ۵۰۰ نفر و شامل  ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در دوره سوادآموزی، یک هزار و ۲۰۰ نفر در دوره انتقال و ۹۰۰ نفر در دوره تحکیم سواد است.

وی اظهار داشت: کلاس های سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد با توجه به شرایط کرونایی به صورت حضوری و غیرحضوری از طریق فضای  مجازی و برنامه تلویزیونی لوح و قلم برگزار می ‌شوند.

خواهش نیک افزود: طول دوره سوادآموزی پنج ماه و به مدت ۴۰۰ ساعت و طول دوره انتقال نیز هفت ماه و به مدت ۶۰۰ ساعت است.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال  ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.