آخرین اخبار بیماری کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شمار جانباختگان کووید۱۹ در استان به ۲۸۸ نفر افزایش یافته و طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان‌پناه در این باره اظهار داشت: هم اکنون ۴۵۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹۵ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٩ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

 وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴۵۷۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: از ۴۲۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۶۶ درصد نمونه ها مثبت بوده است.

وی تاکید کرد: بیشترین موارد در شهرستان های کهگیلویه( ۴۴ درصد)، بویراحمد ( ۱۸ درصد)، گچساران( ۱۴ درصد )، باشت( ۹ درصد)، چرام( ۹ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بودند که اگر این روند افزایشی ادامه پیدا کند طی ٢ تا ۴ هفته آینده شاهد افزایش حدودا ٢ برابری مرگ و میر در کهگیلویه خواهیم بود و  شهرستان های چرام و باشت نیز به وضعیت قرمز خواهند رسید.

یزدان پناه گفت: با توجه به شیوع کرونا و سیر صعودی آن در فصل سرما و بروز بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی، افزایش سیستم ایمنی بدن یک اصل مهم و ضروری برای مقابله با این بیماری‌ها به شمار می‌رود و مصرف مایعات گرم، سوپ، نوشیدن آب به اندازه  نیاز بدن، باید بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی مداوم دست‌ها، رعایت فاصله اجتماعی، تقویت مستمر سیستم ایمنی بدن اصل مهمی است که اهمیت آن در فصل سرما دوچندان می‌شود.

وی افزود: اگر چه تاکنون راه قطعی درمان کرونا حاصل نشده است اما می‌توان با رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام حرکات ورزشی، ایمنی بدن در برابر کرونا را تا حد زیادی افزایش داد.

یزدان پناه تاکید کرد: در حال حاضر بیشترین راه های ابتلا به این بیماری از طریق دورهمی های خانوادگی و شرکت در تجمعات می باشد که مردم باید کاملا رعایت نمایند تا خطر ابتلا و مرگ و میر کاهش یابد.

نوبت دهی تست کووید ۱۹در یاسوج اینترنتی شد

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از نوبت دهی تست کووید ۱۹ در مراکز ۱۶ ساعته به صورت اینترنتی خبر داد.

محمد یزدان پناه اظهار داشت:  به منظور جلوگیری از تجمع مراجعه کنندگان تست کووید ۱۹ در مراکز ۱۶ ساعته و خطرات ناشی از انتقال این بیماری به دیگر مراجعه کنندگان و همچنین جهت رفاه حال همشهریان عزیز از تاریخ دوم آذرماه نوبت دهی تست کووید ۱۹ اینترنتی است و از سوم آذرماه نوبت دهی حضوری نداریم.

وی افزود: نوبت دهی این مراکز همانند نوبت دهی پلی کلینیک ها در شهر یاسوج است، بدین صورت که همشهریان عزیز جهت دریافت نوبت به آدرس www.paziresh۲۴.com مراجعه و اپلیکشن مورد نظر را دانلود و سپس بر اساس محل سکونت خود یکی از مراکز ۱۶ ساعته اکبرآباد یا مادوان را انتخاب کرده و پس از ثبت مشخصات خود کد رهگیری دریافت می نمایند و در ساعت تعیین شده با در دست داشتن دفترچه بیمه و کد رهگیری به مرکر مورد نظر مراجعه نمایند.

نظارت میدانی استاندار بر نحوه اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند در مبارزه با بیماری کووید۱۹

از روز گذسته که اجرای طرح در استان همزمان با سراسر کشور آغاز شد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در چندین نوبت بصورت سرزده از سطح شهر بازدید و چگونگی اقدامات دستگاههای مسئول را از نزدیک نظارت کردند.

حسین کلانتری در بازدید امروز از بازار شهر یاسوج از همکاری مسئولانه اکثریت آحاد مردم قدردانی کرد و گفت: فقط با مشارکت مردم در رعایت دستورالعمل ها،عدم حضور در تجمعات ،رعایت فاصله اجتماعی و استفاده صحیح از ماسک می توانیم امیدوار باشیم از گسترش ابتلا به کووید۱۹جلوگیری شود تا کمتر شاهد از دست دادن عزیزانمان باشیم.

 کلانتری تاکیدکرد: ضروریست ارائه خدمات به صورت غیرحضوری در دستور کار باشد.

وی افزود:همه ظرفیت های موجود درهمه شهرها،بخش ها و مناطق مختلف استان باید در اختیار اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیتها باشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.