تهدید و اخاذی به بهانه خرید لباس مجلسی زنانه

چکیده: طبق اظهارات شاکی، مشخص شد او قصد فروش یک لباس مجلسی در یکی از برنامه‌های واسط را داشت که پس از قراردادن آگهی، فردی ناشناس با هویت زنانه مدعی شد قصد خرید لباس را دارد، ولی پس از دسترسی به تصاویر خصوصی شاکی، اقدام به تهدید و اخاذی کرد.

فردی که به بهانه خرید لباس مجلسی زنانه در شبکه‌های اجتماعی اقدام به تهدید و اخاذی از زنی جوان کرده بود، دستگیر شد.

درپی شکایت زنی مبنی بر اینکه از طریق فردی ناشناس تهدید به اخاذی شده است، موضوع در دستور کار پلیس فتای استان یزد قرار گرفت.

طبق اظهارات شاکی، مشخص شد او قصد فروش یک لباس مجلسی در یکی از برنامه‌های واسط را داشت که پس از قراردادن آگهی، فردی ناشناس با هویت زنانه مدعی شد قصد خرید لباس را دارد، ولی پس از دسترسی به تصاویر خصوصی شاکی، اقدام به تهدید و اخاذی کرد. با توجه به شواهد و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت‌گرفته متهم شناسایی شد و به اداره پلیس انتقال داده شد. او در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتای استان یزد، به شهروندان توصیه کرد: یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به اشکال مختلف از سوی سودجویان و کلاهبرداران نادیده گرفته شده و با سوءاستفاده از مصادیق مختلف نقض این موضوع، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می‌شود.

سرهنگ ابوطالبی هشدار داد: برخی سودجویان و کلاهبرداران از طعمه‌های خود می‌خواهند که به خواسته‌های شیطانی آن‌ها تن بدهند و اگر این کار را انجام ندهند، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی طعمه‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند، بنابراین از هم‌وطنان خواستاریم نسبت به چنین موضوعاتی هوشیار باشند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.