بیش از ۱۲ هزار تن محصول کشاورزی در باشت تولید شد

چکیده: گچساران -ایرنا- رییس اداره جهاد کشاورزی باشت گفت:۱۲ هزارو۱۰۰ تن محصول کشاورزی شامل برنج،ذرت دانه ای،ذرت علوفه ای،ماش و کنجد در این شهرستان تولید و در حال برداشت است.

جواد شمشیری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این محصولات از ۲ هزار و۲۰۰ هکتار مزرعه در مناطق مختلف باشت برداشت می شود.

وی بیان کرد: امسال هفت هزار تن برنج  در مزارع این شهرستان تولید شده که نسبت به میزان برداشت پارسال ۲۵ درصد رشد داشته است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی باشت با اشاره به اینکه برداشت برنج در شالیزارهای این شهرستان در مراحل آخر است اظهار داشت: ۹۰۰ هکتار از کشتزارهای باشت تابستان امسال زیر کشت برنج رفته بود.

شمشیری بیان کرد: میانگین برداشت برنج در شالیزارهای این شهرستان هفت تن در هکتار است و ارقام برنج تولیدی در باشت از چهار نوع شمیم، کریم، شفق و فجر است.

شمشیری کنجد و ماش را از دیگر محصولات تولیدی در باشت عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود پاییز امسال۶۰۰ تن محصول از ۶۰۰ هکتار مزارع زیر کشت این محصولات برداشت شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون برداشت محصولات ذرت دانه ای و علوفه ای در ۷۵۰ هکتار از مزارع باشت در حال انجام است که پیش بینی می شود از هر هکتار مزرعه ذرت دانه ای هفت تن و هر هکتار مزرعه ذرت علوفه ای ۴۵ تن محصول برداشت شود.

وی همچنین از افزایش ۲۵ درصدی میزان تولید محصولات جالیزی شامل گوجه فرنگی و خیار در این شهرستان نسبت به پارسال  خبر داد.

شمشیری گفت: برداشت این محصولات در ۱۲۰هکتاراز مزارع باشت درحال انجام است.

به طور میانگین از هکتار مزرعه خیار و گوجه فرنگی ۱۵ و ۲۰ تن محصول برداشت می شود.

شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در ۱۱۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ۲۲ هزار و ۵۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی قرار دارد.
سالانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در باشت تولید و روانه بازارهای مصرف می‌شود.
تعداد بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان باشت هشت هزار نفر است که این تعداد بهره بردار در زمینه باغداری، زراعت، زنبورداری و دامداری فعالیت می‌کنند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.