داورزنی: تیم نوجوانان نیازمند کادری قدرتمند است

چکیده: رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که برای تیم والیبال نوجوانان نیازمند تیمی قدرتمند از نظر روانی، تکنیکی و تاکتیکی هستیم، گفت: برای فدراسیون، تجربه اعضای کادر فنی این تیم اهمیت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در ابتدای نشست هیات رئیسه فدراسیون درگذشت زنده‌یاد حبیب‌الله فروزنده را به جامعه والیبال ایران تسلیت گفت و افزود: فروزنده انسان بسیار زحمت‌کشی بود و در مدتی که او را می‌شناسم، جز اقدامات مثبت، چیز دیگری از او ندیدم.
وی در ادامه به کارهای انجام شده در فاصله زمانی برگزاری دو نشست هیات رئیسه فدراسیون والیبال اشاره کرد و گفت: در این مدت، اتفاقات خوبی در والیبال ایران افتاد که انتخابات هیات رئیسه AVC و اعضای کمیته‌های آن، از جمله آنان است که از ایران نفرات بسیار خوبی موفق به کسب اکثریت آرا و حضور در این کمیته‌ها شدند.
داورزنی با ارائه گزارشی از انتخابات کنفدراسیون آسیا و حضور ریتا سووبو به عنوان رئیس جدید، تصریح کرد: صالح بن‌ناصر به دلیل شرایط سنی، دیگر امکان ریاست در کنفدراسیون والیبال آسیا را نداشت و در سال گذشته که مباحث انتخابات در این کنفدراسیون شکل گرفت، سه گزینه برای ریاست مطرح شدند و ثبت نام کردند که عیسی حمزه از کویت، ابراهیم عبدالمالک از امارات و من از ایران بودیم.
رئیس فدراسیون والیبال با یادآوری این موضوع که بر اساس قوانین، نامزدها باید از طریق فدراسیون‌های ملی کشورشان معرفی شوند، تصریح کرد: عیسی حمزه از سوی کویت تایید نشد و من و عبدالمالک برای کرسی ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا ثبت نام کردیم.
وی ادامه داد: در دی و بهمن سال گذشته، مباحثی مطرح و در نهایت، ریتا سوبوو از اندونزی برای ریاست کاندیدا شد و با توجه به سابقه ایشان در کمیته بین‌المللی المپیک و آسیا، من و عبدالمالک از حضور در انتخابات برای ریاست کنفدراسیون انصراف دادیم.
رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه برای والیبال ایران حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا و جهان مهم است، گفت: سیاست‌گذاری فدراسیون، حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا بود که به این هدف دست یافتیم و دومین هدف، ادامه حضور در هیات رئیسه فدراسیون جهانی بود که آن هم از طریق انتخابات کنفدراسیون آسیا محقق شد.
داورزنی با یادآوری اینکه شش ایرانی نیز موفق به عضویت در کمیته‌های مختلف کنفدراسیون آسیا شدند، گفت: فرهاد شاهمیری عضو کمیته داوران، مسعود یزدان‌پناه عضو کمیته مسابقات، محمود افشاردوست عضو کمیته مربیان، مهدی اسلامی عضو کمیته مالی، کسری غفوری عضو کمیته ساحلی و غلامرضا نوروزی عضو کمیته پزشکی شدند.
وی تصریح کرد: بر این اساس، شاهمیری، اسلامی و غفوری به عنوان ایرانیانی محسوب می‌شوند که سه کرسی جدید به دست آوردند. همچنین انتخاب یزدان‌پناه نیز به نوعی کرسی جدید محسوب می‌شود، زیرا با توجه به اینکه سعید درخشنده از نظر سنی دیگر شرایط حضور در کمیته مسابقات را نداشت، فدراسیون والیبال ایران موفق به حفظ این کرسی برای دیگر نماینده کشورمان شد.
داورزنی در ادامه این نشست گزارشی از مسابقات آسیا در سال ۲۰۲۱ ارائه کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی در آسیا و جهان، احتمال برگزار نشدن مسابقات قهرمانی رده‌های سنی دختر و پسر آسیا وجود دارد، بنابراین برای حضور نمایندگان قاره کهن در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان و جوانان ۲۰۲۱ جهان، باید به رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال استناد کرد.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران میزبان مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سال آینده هستیم و میزبان ۱۹ کشور خواهیم بود.رئیس فدراسیون والیبال در ادامه به برنامه‌های پیش روی تیم ملی بزرگسالان کشور در سال آینده اشاره کرد و گفت: تیم ملی والیبال ایران در سال آینده علاوه بر لیگ ملت‌ها و بازی‌های المپیک توکیو، در مسابقات قهرمانی مردان آسیا نیز که شهریورماه سال آینده به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند. البته برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، از بازیکنان جوان‌تر تیم ملی استفاده خواهیم کرد.
وی به روند انتخاب سرمربی جدید تیم ملی اشاره کرد و گفت: برای انتخاب سرمربی جدید، نشست‌های متعدد هم‌اندیشی و کمیته فنی برگزار شد و در نهایت به دو گزینه رسیدیم که از آن‌ها برنامه گرفتیم.
داورزنی با اشاره به ویژگی‌های برنامه‌های ارائه شده از سوی دو مربی بزرگ انتخاب شده، گفت: بر اساس تصویب کمیته فنی، آلکنو اولویت عقد قرارداد بود و مکاتبات لازم برای توافق نهایی با این مربی روس که تجربه بسیاری در بازی‌های المپیک دارد، انجام شده است.
وی با یادآوری آرمان والیبال ایران که قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر بود، گفت: توافقات کلی با آلکنو انجام شده است و در صورت تایید هیات رئیسه، اقدامات نهایی برای عقد قرارداد انجام خواهد شد.
رئیس فدراسیون والیبال در ادامه به موفقیت‌های تیم‌های پایه ایران در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: فدراسیون از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی برای این تیم‌ها را شروع کرده است و انتظارات مردم نیز نمایش مناسب از تیم والیبال نوجوانان ایران در مسابقات جهانی سال آینده است که میزبان آن هستیم.
وی استعدادیابی در این رده سنی را بسیار مهم دانست و گفت: یک تیم یا گروه هشت تا ۱۰ نفره برای کار بر روی این بازیکنان لازم است. با توجه به اینکه فعلاً امکان برگزاری مسابقات تدارکاتی وجود ندارد، باید برنامه‌ریزی مناسبی برای حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان داشته باشیم.
داورزنی تاکید کرد: در این رده سنی، پرورش بازیکنان نیازمند تیمی قدرتمند از نظر روانی، تکنیکی و تاکتیکی است. برای فدراسیون، تجربه اعضای کادر فنی این تیم اهمیت بسیار زیادی دارد و یکی از فاکتورهای مهم، ویژگی‌های اخلاقی و فنی است.
وی با بیان ای نکه در ۱۵ سال گذشته به گروه‌های مختلف برای کار در تیم‌های پایه فرصت دادیم و افتخارات متعددی نیز به دست آوردیم، گفت: چون رده سنی نوجوانان بسیار ویژه است، باید کادری انتخاب کنیم که خودشان در پست‌های متعدد بازی کرده و برای تمرین با نوجوانان، مشکلی از نظر فنی نداشته باشند.
رئیس فدراسیون والیبال گزارشی از نشست‌های مشورتی برای انتخاب سرمربی تیم والیبال نوجوانان پسر ارائه کرد و چند گزینه را به عنوان گزینه‌های نهایی هدایت این تیم پیشنهاد داد تا اعضای هیات رئیسه درباره آنان اظهار نظر و تصمیم‌گیری کنند.
سومین نشست هیات رئیسه فدراسیون والیبال در سال ۹۹ عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال برگزار شد.
در این نشست علی‌اصغر مونسان، محمد مهدی مظاهری، ناصر میرفخرایی، محمود افشاردوست، وحید مرادی، میلاد تقوی، مهناز شاددل، مهدی اسلامی، مصطفی کارخانه، هوشنگ عشایری، و محمدجواد یزدان‌پناه به عنوان اعضای هیات رئیسه و کارشناسان دعوت شده، حضور داشتند

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.