(ویدئو) جدال دولت و مجلس بالا گرفت؛ پاسخ تند روحانی به قالیباف

چکیده: جدال لفظی بر سر اوضاع کشور دوباره میان سران سه‌ قوه، بالا گرفته است. چند روزی است که محمدباقر قالیباف انتقادهای تند و تیزی علیه دولت مطرح می‌کند. این انتقادها امروز با پاسخ روحانی روبه رو شد.

فرارو- در روز‌های اخیر محمدباقر قالیباف و ابراهیم رئیسی، از دولت انتقاد کرده بودند که به دنبال مذاکره با دولت جو بایدن است و تاکید داشتند ریشه مشکل اقتصادی کشور، دولت است نه تحریم آمریکا. این انتقادها نخست با واکنش عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی روبه رو شد و سپس مشاوران روحانی نیز به انتقادهای مطرح شده پاسخ دادند. روز گذشته همچنین اسحاق جهانگیری، پاسخی تندی به انتقادات محمدباقر قالیباف داد. (اینجا بخوانید) و امروز حسن روحانی در نشست هیات دولت، از اقدامات دولت خود دفاع کرد.

به گزارش فرارو، حسن‌روحانی امروز در نشست هیات دولت گفت: «تحریم‌ها بالاخره امروز یا فردا رفع می‌شود، ولی برخی همه‌اش دنبال این‌اند که قهرمان رفع تحریم چه کسی است؛ اصلا شما قهرمان رفع تحریم‌ها. می‌گویند نگذارید فلانی قهرمان رفع تحریم شود؛ این دولت قهرمان نشود و دولت بعد بشود. اصلا رییس‌جمهور و دولت قهرمان رفع تحریم‌ها نخواهند بود و ملت ایران هستند که قهرمان رفع تحریم‌ها هستند.»

پاسخ تند روحانی به قالیباف

او ادامه داد: «به اسم نقد دولت به دنبال تطهیر و تبرئه آمریکا نباشید، دولت آمریکا تروریست است، عده‌ای مجانی دولت آمریکا را تطهیر می‌کنند. الان زمان تسویه حساب نیست؛ تسویه حساب را بگذارید برای سال ۱۴۰۰ و آن موقع هرچه خواستید بکنید.»

روحانی: می‌گویند مدیریت دولت فلان است؛ شما اصلا مدیریت می‌دونید چیه؟!‍

روحانی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: «برخی به جای این‌که بگویند آمریکا در حق ما جنایت می‌کند می‌گویند مدیریت دولت فلان‌جور است و … شما اصلا می‌دونید مدیریت چیه که این حرف‌ها را می‌زنید…»

اولین واکنش به سخنان امروز روحانی، از طرف الیاس نادران مطرح شد.

الیاس نادران، نماینده مجلس از تهران گفت: «دولتی‌ها باز دم انتخابات دوگانه تحریم و غیرتحریم را مطرح می‌کنند؛ کسی موافق تحریم‌ها نیست؛ مساله عُرضه و بی‌عرضگی است، بحث این است که تحریم‌ها را ذلیلانه بردارند یا با عزت ملی…»

روز گذشته نیز اسحاق جهانگیری در پاسخ به انتقادات قالیباف گفت: «عده‌ای در داخل کشور تلاش می‌کنند به جامعه القا کنند دولت ضعیف است و تصور می‌کنند اگر دولت را ضعیف و ناکارآمد جلوه دهند، مردم نگاه مثبتی به آن‌ها خواهند داشت؛ اما در حقیقت مردم آن‌ها را اصلا به حساب نمی‌آورند ترامپ ظالم و زورگو بود و تحریم‌های ظالمانه‌ای بر ملت تحمیل کرد و سردار سلیمانی را نیز به شهادت رساند. وقتی چنین فردی در انتخابات ریاست‌جمهوری رأی نیاورد کاملا طبیعی است که مردم ایران خوشحال شوند؛ اما این به آن معنی نیست که شخص جدیدی که روی کار آمده باید فردی ممتاز و ویژه تلقی شود».

جهانگیری همچنین طعنه‌ای به قالیباف زد و گفت: «وقتی افکار عمومی تصور می‌کند که ممکن است در شرایط جدید تحریم‌ها از میان برداشته شود، نگاه جامعه نسبت به آینده کشور مثبت می‌شود؛ اما متأسفانه عده‌ای از اینکه نظر مردم و افکار عمومی مثبت باشد، ناراحت می‌شوند و باورشان این است که این جریان ممکن است به نفع فلان گروه باشد».

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.