متولیان لیگ کشتی در انتظار تصمیم ستاد مقابله با کرونا

چکیده: پس از اعلام زمان آغاز دور برگشت لیگ برتر کشتی، تعطیلی دو هفته‌ای استان‌های کشور از سوی ستاد مقابله با کرونا همه چیز را با اما و اگر همراه کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش با لغو رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان، سازمان لیگ کشتی به این فکر افتاد تا پیکارهای دور برگشت لیگ را زودتر از موعد اعلام شده قبلی آغاز کند. بر این اساس قرار شد دور برگشت لیگ از اول آذرماه آغاز شود که البته این تصمیم بلافاصله بنا بر دلایلی با درخواست تعدادی از باشگاه‌ها تغییر کرد. بدین ترتیب زمان آغاز مسابقات برای دومین بار دستخوش تغییر شد و سازمان لیگ اعلام کرد پیکارهای دور برگشت با یک هفته تعویق یعنی از روز ۹ آذر ماه آغاز خواهد شد.
در ادامه در حالی که پیش بینی می‌شد پیکارهای لیگ بطور قطع از تاریخ مذکور استارت می‌خورد و لیگ امسال به سرانجام می‌رسد، مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا همه چیز را در ابهام فرو برد! طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بر این شد با توجه به موج نگران کننده شیوع ویروس کرونا در کشور، یک دوره تعطیلی دو هفته‌ای و سراسری در کشور اعمال شود که طبیعتاً تمامی فعالیت‌ها از جمله لیگ‌های ورزشی را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد.
بر این اساس ابهامات تازه ای در خصوص آغاز دور برگشت لیگ کشتی به وجود آمد که متولیان سازمان لیگ در واکنش به آن اعلام کردند: «هر چند تمامی تیم‌ها و کشتی‌گیران در قرنطینه هستند و مسابقات نیز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود اما برای آغاز مسابقات، تابع قوانین کشور و ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم. به همین دلیل هر تصمیمی که در این رابطه از سوی ستاد گرفته شود از آن تبعیت می‌کنیم و برای تاریخ جدید برگزاری لیگ در صورت تغییر، تصیمیم‌گیری خواهیم کرد.»
به هر حال بحث از سرگیری رقابتهای لیگ برتر کشتی نیز به تصمیم ستاد مقابله با کرونا و چگونگی تعطیلی دو هفته‌ای در استان‌های کشور گره خورده و باید طی روزهای اخیر منتظر اخبار جدیدی از زمان و چگونگی برگزاری لیگ کشتی باشیم.
به گزارش خبرنگار مهر، طبق آخرین اطلاعیه سازمان لیگ کشتی که قبل از مصوبه ستاد مقابله با کرونا به باشگاه‌ها ابلاغ شده، قرار است مراسم وزن کشی مسابقات گروه الف لیگ برتر کشتی فرنگی ۸ آذرماه انجام شود و دیدارهای دور برگشت این گروه نیز ۹ و ۱۰ آذرماه برگزار می‌شود. مراسم وزن کشی در گروه ب نیز روز ۱۱ آذرماه و مسابقات این گروه هم در روزهای ۱۲ و ۱۳ آذرماه برگزار خواهد شد.
در ادامه نیز مراسم وزن کشی دور برگشت لیگ‌برتر کشتی آزاد در گروه الف ۱۵ آذرماه و مسابقات این گروه ۱۶ و ۱۷ آذرماه برگزار و وزن کشی گروه ب نیز ۱۸ آذرماه و مسابقات آن ۱۹ و ۲۰ آذرماه برگزار می‌شود. در پایان نیز تاریخ برگزاری مرحله نیمه‌نهایی و نهایی لیگ کشتی فرنگی روز ۲۵ آذرماه و در کشتی آزاد ۲۸ آذرماه اعلام شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.