ابتلا به ویروس کرونا به رفتار اجتماعی افراد بستگی دارد

چکیده: یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ابتلا به ویروس کرونا به طور کامل به رفتار اجتماعی افراد بستگی دارد و به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست.

پرویز یزدان پناه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ویروس خود را هماهنگ با رفتار جامعه بروز می دهد و هرچه میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم باشد، میزان ابتلا به این ویروس افزایش خواهد داشت.

وی افزود: شمار جانباختگان کرونا در  استان به ۲۶۴ نفر رسیده و طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ٢ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: هم اینک ۴۳۱ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴۰ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٢ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

 یزدان پناه تاکید کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۳هزار و ۴۱۳نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی بیان کرد: از ۳۶۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج در شبانه روز گذشته، ۶۰ درصد موارد مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد(۵٠ درصد)، کهگیلویه (٢١درصد)، بهمئی (٧ درصد)، چرام (۵ درصد)، گچساران (۵ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بود.  
 
یزدان‌ پناه گفت: با توجه به جهش هابی در ویروس کووید ١٩ سرایت پذیری و کشندگی آن افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در شرایط کنونی رعایت پروتکل ها، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و رعایت بهداشتی فردی  کمک بزرگی به فرد، جامعه و کادر بهداشت و درمان است.

وی بیان کرد: تنها راه عبور از شرایط قرمز فعلی رعایت کامل پروتکل ها، فاصله گذاری  فیزیکی، پرهیز از حضور در اجتماعات و مکان های شلوغ و پرتردد و پرخطر، خارج نشدن از خانه بجز در موارد ضروری و همچنین عدم شرکت در نشست های خانوادگی است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.