باقرزاده: شمشیربازان هیچ علامتی مبنی بر ابتلا به کرونا نداشتند

چکیده: رئیس فدراسیون شمشیربازی با تاکید بر اینکه اردونشینان اسلحه سابر هیچ نشانی از ابتلا به کرونا نداشتند اما تست آنها مثبت شد، گفت که فعلا اردویی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، اردوی تیم ملی شمشیربازی دو روز پیش و در فاصله چند ساعت مانده به آغاز رسمی تمرینات به دلیل مثبت شدن نتیجه تست کرونا چهار نفر از اردونشینان لغو شد.
علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهرارسباران شمشیربازانی هستند که مثبت شدن تست PCR آنها باعث لغو اردو شد. این نفرات از روز گذشته زیر نظر فدراسیون شمشیربازی قرنطینه شده‌اند.
فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه و در کل تمهیدات اندیشیده شده برای شمشیربازان کرونایی گفت: این شمشیربازان هیچ نشانه و علامتی مبنی بر ابتلا به کرونا نداشتند با این حال برای اطمینان از وضعیت سلامت آنها و به خصوص اینکه شرط ورود به آکادمی ملی المپیک و خوابگاه این آکادمی مشخص بودن نتیجه تست کرونا است این تست را از آنها گرفتیم.
وی ادامه داد: از آنجا شرایط ظاهر اردونشنیان عادی و خوب بود و کوچک‌ترین مشکلی مبنی بر آلوده شدن به ویروس در آنها دیده نمی‌شد به نتیجه تست اول اکتفا نکردیم و تصمیم گیری را به نتیجه تست دوم موکول کردیم. نتیجه این تست هم مثبت شد و به همین دلیل ضمن لغو اردو، شرایط قرنطینه را برای آنها فراهم کردیم. جالب اینکه خود شمشیربازان هم از مثبت شدن نتیجه تست متعجب بودند چون هیچ علامتی نداشتند.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با بیان اینکه علی پاکدامن که ساکن تهران است در منزل شخصی خود قرنطینه شده، خاطرنشان کرد: فتوحی، رهبری و ارسباران خارج از تهران سکونت دارند اما اجازه بازگشت آنها را ندادیم. برای آنها شرایطی مهیا کردیم تا در تهران و زیر نظر فدراسیون دوره قرنطینه را طی کنند.
به گفته باقرزاده این سه شمشیربازان در اتاق‌های جداگانه قرنطینه شده‌اند. وی در این زمینه گفت: محل قرنطینه به طور کامل ضدعفونی شده است. به لحاظ دارو و مواد غذایی بهترین شرایط را برای آنها مهیا کرده‌ایم. طبق هماهنگی با فدراسیون پزشکی ورزشی هم یک پزشک وضعیت این شمشیربازان را زیر نظر خواهد داشت.
وی تاکید کرد: از آنجا که وضعیت شمشیربازان خیلی حاد نیست اواخر هفته جاری تست دوباره ای از آنها می‌گیریم تا وضعیت شان را ارزیابی کنیم. در صورتیکه نتیجه تست مثبت بود دوره قرنطینه را ادامه می‌دهیم اما در غیر صورت شمشیربازان از حالت قرنطینه آزاد می‌شوند اما اردویی نخواهیم داشت.
رئیس فدراسیون شمشیربازان گفت: هر زمان نتیجه تست شمشیربازان منفی شود آنها می‌توانند به محل اقامت خود در خارج از تهران بازگردند چون تصمیمی مبنی بر برگزاری اردو نداریم. به خاطر وضعیت بازیکنان و اینکه دوره نقاهت آنها به طور کامل طی شود و به لحاظ بدنی به آمادگی لازم دست یابند فعلاً اردویی برگزار نخواهیم کرد.
بنا بر اعلام فضل الله باقرزاده اردوی تیم‌های اسلحه فلوره و اپه هم که قرار بود از ۸ آذرماه آغاز شود لغو شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.