۸ هزار تست کرونا در کهگیلویه انجام شد

چکیده: یاسوج - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون هشت هزار مورد تست کرونا از افراد مشکوک در این شهرستان انجام شد.

محمد طاهر طیب زادگان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در شهرستان همه امکانات موجود برای مقابله با این ویروس بکار گرفته شد.

وی  بیان کرد: برگزاری ۱۷جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا به ریاست فرماندار و دبیری شبکه بهداشت تا حدود زیادی نقش مهمی در کنترل این بیماری داشت.

 طیب زادگان تصریح کرد: از ۱۷۰مصوبه مختلف برای قطع و مقابله با زنجیره شیوع ویروس کرونا بیش از ۸۰ درصد اجرایی شده است.

وی اظهار کرد: در دوره کرونا بخش‌های مختلفی به بیماران کرونایی در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت اختصاص که طی چند مرحله  این بخش ها با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی افزایش یافت.

طیب زادگان راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی در محوطه بیمارستان، تجهیز بخش آی سی یو بیماران کرونایی در بیمارستان با ۱۰تخت ویژه و توسعه تجهیزاتی و نیروی انسان را از دیگر عملکرد این نهاد برای مقابله با کرونا اعلام کرد.

وی اضافه کرد: طی این مدت نیز گشت های نظارتی ویژه جهت نظارت بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ادارات، بانک ها، کارگاها صنوف مختلف در بازه های زمانی با تلاش کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه انجام شد.

وی افزود: در این مدت ۱۲ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی چهارهزار بازدید از ادارات و بانک‌های شهرستان نیز انجام شد.

طیب زادگان افزود: برای قطع شیوع ویروس کرونا ۴۵۰ واحد صنفی مختلف به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ایجاد محدودیت ها و کنترل مبادی ورودی و خروجی، راه اندازی مرکز اختصاصی بیماران کرونایی در محل مرکز خدمات جامع سلامت شهید رجایی دهدشت،نمونه گیری از افراد با سیستم ایمنی ضعیف، اعمال محدودیت های شدید در مراسمات عروسی و عزاداری ها و راه اندازی سامانه نوبت دهی با کد دستوری و همچنین نوبت دهی اینترنتی جهت انجام تست تشخیصی بیماری کرونا را از دیگر عملکرد این نهاد از زمان شروع ویروس کرونا تاکنون اعلام کرد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.