برگزاری نشست تخصصی ورزش همگانی در همایش بین المللی علوم ورزشی

چکیده: نشست تخصصی ورزش همگانی به همت آکادمی ملی ورزش همگانی و با همراهی پژوهشگاه علوم ورزشی در دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، در این نشست تخصصی که افشین ملایی رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی، رضا شجیع سرپرست نایب رییسی فدراسیون ورزش‌های همگانی، محمدرضا فروحی سرپرست دبیری فدراسیون ورزش‌های همگانی، مریم کوشکی عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز و عضو انجمن جهانی ورزش زنان و محمد حسین قربانی مدیر پژوهشی پژوهشگاه علوم ورزشی حضور داشتند، سخنرانی‌هایی در مورد رویکردهای علمی و جدید فدراسیون ورزش‌های همگانی ارایه شد.
افشین ملایی در این نشست با تاکید دوباره بر ضرورت توجه مضاعف به رویکرد بازاریابی اجتماعی در ورزش همگانی افزود: رویکردهای سنتی نسبت به نیازهای اصلی مخاطبان بی توجه بوده‌اند و از این رو باید به حرکت به سمت بازاریابی اجتماعی اقداماتی را طراحی و عملیاتی کنیم که بتواند اندکی ما را از وضعیت هشدار کم تحرکی دور کند.
رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی در ادامه ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با مشارکت پژوهشگاه علوم ورزشی نسبت به شناسایی بهتر موانع کم تحرکی اقشار مختلف جامعه اقدام شود.
محمدرضا فروحی دیگر سخنران این نشست با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه ورزش شهروندی و توسعه همکاری‌ها با شهرداری‌های سراسر کشور گفت: خوشبختانه با تعامل موثری که بین فدراسیون ورزش‌های همگانی و وزارت کشور آغاز شده به زودی شاهد تشکیل شبکه ورزش شهرداری‌های سراسر کشور با محوریت فدراسیون خواهیم بود.
رضا شجیع هم در سخنرانی خود به تشریح الگوی «سیاستگذاری باز» در ورزش همگانی پرداخت و افزود: مدل‌های سنتی سیاستگذاری دیگر پاسخگوی نیازهای جدید نیست و مدیریت ورزش همگانی بدون سیاستگذاری باز و استفاده از ظرفیت خود مردم در فرایند سیاستگذاری امکان پذیر نیست.
شجیع خاطرنشان کرد: امروز رویکرد حاکم در فدراسیون ورزش‌های همگانی در کنار بازاریابی اجتماعی این رویکرد است و به زودی تفاوت‌ها نسبت به گذشته آشکار خواهد شد.
گفتنی است دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی از روز دوشنبه آغاز شد و امروز به کار خود پایان داد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.