روند تولید آثار نمایشی فاخر در کهگیلویه و بویراحمد حمایت می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند تولید آثار نمایشی صحنه ای و خیابانی فاخر و باکیفیت در این استان به طور ویژه و همه جانبه حمایت می شود.

محمدعلی پیرسبزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر همین اساس فراخوان تولید آثار نمایشی صحنه ای و خیابانی  برای اجرای عمومی در کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد.

وی افزود: متولی انتشار این فراخوان انجمن هنرهای نمایشی کهگیلویه و بویراحمد با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و انجمن هنرهای نمایشی کشور است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هدف از انتشار این فراخوان در استان حمایت مادی و معنوی لازم از هنرمندان تولید کننده آثار نمایشی صحنه ای و خیابانی فاخر و باکیفیت برای اجرای عمومی است.

پیرسبزی عنوان کرد: موضوع این آثار نمایشی صحنه ای و خیابانی تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد آزاد و محورهای آنها نیز شامل ارزش‌ های  دینی، انقلاب اسلامی ایران، دفاع مقدس، خانواده، ادبیات کهن اسلامی و ایرانی، ادبیات و آیین ‌های فولکلور و بومی استان و طنزهای اجتماعی و نشاط ‌آور است.

وی ابراز داشت: هر اثر نمایشی صحنه ای و خیابانی تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد که پس از بازبینی از سوی داوران انتخاب شود بر اساس  کیفیت، تعداد بازیگران، هزینه‌ های تولید و سوابق کاری کارگردان کمک هزینه به آن پرداخت می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان این کمک هزینه برای آثار نمایشی صحنه ای درجه الف ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال، درجه ب ۴۰ تا ۶۰ میلیون ریال و درجه ج ۲۰ تا ۴۰ میلیون ریال و برای آثار نمایشی خیابانی درجه الف ۳۰ تا ۴۵ میلیون ریال، درجه  ب ۲۰ تا ۳۰ میلیون ریال و درجه ج نیز ۱۰ تا ۱۵ میلیون ریال است.

پیرسبزی اظهار داشت: تعداد اجرای عمومی آثار نمایشی صحنه ای و خیابانی تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد حداقل ١۰ شب است.

وی افزود: نمایشنامه های بومی در اولویت انتخاب بوده و نمایشنامه‌ های خارجی نیز پذیرفته نمی شوند.

پیرسبزی بیان کرد: آخرین مهلت ارسال نمایشنامه ها ۱۰ آذرماه ۱۳۹۹ و پایان مهلت اجرای عمومی آثار نمایشی صحنه ای و خیابانی تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد نیز ۱۵ اسفندماه امسال است.

وی عنوان کرد: رعایت کامل نکات بهداشتی در مراحل تمرین و اجرای عمومی آثار نمایشی صحنه ای و خیابانی تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد الزامی است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.