قوه قضاییه: تمامی ۱۵ کارگر اخراجی هفت تپه به کار بازگشتند / در بین آن‌ها ۴ کارگر بازداشتی نیز حضور دارند

چکیده: بر اساس گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، علاوه بر کارگرانی که قبلاً به علت محدود شدن فعالت شرکت بیکار شده بودند و زمینه بازگشت به کار آنها فراهم گردیده و مجدداً مشغول به کار شده‌اند، تمامی ۱۵ کارگر اخراجی صبح امروز ۲۱ آبان ماه، مشغول به کار هستند که در میان آن‌ها چهار کارگر بازداشتی نیز حضور دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چند روز پیش خبری مبنی بر اخراج پانزده نفر از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و بازداشت چهار نفر از کارگران منتشر شد.

بر اساس گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، علاوه بر کارگرانی که قبلاً به علت محدود شدن فعالت شرکت بیکار شده بودند و زمینه بازگشت به کار آنها فراهم گردیده و مجدداً مشغول به کار شده‌اند، تمامی ۱۵ کارگر اخراجی صبح امروز ۲۱ آبان ماه، مشغول به کار هستند که در میان آن‌ها چهار کارگر بازداشتی نیز حضور دارند.

یوسف بهمنی سلمانی، یکی از کارگران شرکت هفت تپه که درمیان بازداشت شدگان بوده است، ضمن تأیید بازگشت کارگران اخراجی به کار گفت: در حال حاضر مشغول به کار هستیم. بهمنی ضمن تشکر از تلاش‌های دستگاه قضائی برای رفع مشکلات نیشکر هفت تپه و رسیدگی ویژه به پرونده قضائی مرتبط با این کارخانه که (نسبت به سالهای گذشته) منجر به بهبود بسیار شرایط کارگری در هفت تپه شده است گفت: از زمان ورود قوه قضائیه به موضوع شرکت هفت تپه، وضعیت پرداختی‌ها بهبود یافته و اکنون نیز معوقات تا پایان شهریور ماه پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه در طول این مدت مشکلات کارگران شرکت هفت تپه نیز کاهش یافته است عنوان کرد: ما تنها به دنبال مطالبه حقوق خود هستیم و دغدغه معیشت داریم. ضمناً از مشکلاتی که برای فعالین کارگری این شرکت ایجاد می‌شود گلایه داریم و خواستار رفع این مشکلات هستیم. همچنین محمد خنیفر، از فعالان کارگری، خبر بازگشت این ۱۵ نفر به محل کار را تأیید کرد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.