کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت بحرانی قرار گرفت

چکیده: یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در استان نیز همچون سراسر کشور به طرز فزاینده ای افزایش یافته و کهگیلویه و بویراحمد را در وضعیت بحرانی قرار داده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، پرویز یزدان پناه عصر روز دوشنبه اظهار داشت: شمار جانباختگان کووید۱۹ در استان به ۲۳۸ نفر رسید که طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۲ هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی افزود: هم اکنون ۴۰۵ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶۰ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲۷ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

یزدان پناه ادامه داد: از مجموع مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد۱۲هزار و۲۹۰ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: از ۵۸۲ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج در ۲۴ساعت گذشته ، ۵۳ درصد موارد مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های گچساران، بویراحمد، کهگیلویه، بهمئی، دنا و چرام و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بود.

وی عنوان کرد: با همزمانی کرونا و آنفلوآنزا در شرایط سخت و پیچیده ای هستیم. بنابراین توجه و حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی باید بیش از پیش افزایش یابد.

یزدان پناه تاکید کرد: تنها راه کاهش آمار مبتلایان و فروکش کردن شیوع بیماری، همراهی مردم با استفاده صحیح از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در دورهمی ها و اجتماعات، عدم حضور در مکان های شلوغ و پرخطر و فضاهای سربسته و وجود تهویه مناسب در محیط کار و خانه است.

وی گفت: همچنین افرادیکه در قرنطینه می باشند نباید تا دو هفته از شروع علائم محل قرنطینه را ترک کنند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.