آخرین اخبار

ادعای جدید درباره مرگ رکسانا امیری‌کیا/ در اغتشاشات کشته نشده او کرونا گرفت، فوت کرد

باشگاه خبرنگاران نوشت: در برخی شبکه‌های معاند، فوت یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز که بر اثر بیماری بوده، به عنوان یکی از کشته‌های اغتشاشات اعلام شده است.

اشتراک گذاری
22 دی 1401
کد مطلب : 4203

طی ساعات اخیر خبری در برخی شبکه‌های معاند انتشار یافت که در ادامه پروژه‌های کشته سازی در اغتشاشات اخیر، فوت یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر اثر بیماری، به عنوان یکی از کشته‌های این اغتشاشات اعلام شده است.

دکتر شریفی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در این خصوص اظهار کرد: این ادعا که طی ساعات گذشته درباره مرحوم «رکسانا امیری کیا»، دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اما با نام «غزال امیری» انتشار یافته است و این موضوع که آن مرحوم در جریان اغتشاشات مورد اصابت باتوم قرار گرفته و به علت ترس به مراکز درمانی مراجعه نکرده و سپس فوت می‌کند، صحت ندارد.

او افزود: مرحوم «رکسانا امیری کیا» دانشجوی ورودی جدید امسال در دانشکده دندانپزشکی شیراز، در ۱۹ مهر امسال به علت بیماری کرونا در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز بستری می‌شود که به علت عوارض بعدی ناشی از این بیماری، در ۲۰ مهر به بیمارستان شهید دکتر فقیهی شیراز انتقال می‌یابد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادامه داد: مرحوم امیری کیا در بیمارستان شهید دکتر فقیهی، دچار ایست قلبی شده و متاسفانه فوت می‌کند که بر اساس نظریه پزشکی قانونی، فوت او نیز مبنی بر همین شرایط و عوارض ناشی از عفونت منتشرشده در خون به علت کرونا اعلام شده است.

او با بیان اینکه برخی رسانه‌های معاند با گذشت بیش از ۳ ماه از فوت این دانشجو، موضوع را به گونه‌ای نامعتبر و دور از واقعیت انعکاس داده اند، از مردم خواست تا اخبار را از رسانه‌های رسمی و معتبر دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 13 =