مرحله کشوری مسابقات قرآن سازمان اوقاف در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرحله کشوری چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش زنان امروز دوشنبه در شهر یاسوج مرکز این استان آغاز شد.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقات در کشور و کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شرایط کرونایی به صورت زنده (آنلاین) بوده و سپس داوری می شوند.

وی افزود: صدیقه دیورخش در رشته حفظ ۲۰ جز، ناهید اژدری در رشته حفظ کل و فاطمه بستام نیز در رشته قرائت ترتیل با یکدیگر رقابت کردند.

مسابقات بخش مردان نیز در کهگیلویه و بویراحمد به صورت ضبطی برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: زمان برگزاری مسابقات بخش مردان ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۹ و مکان آن نیز صداوسیمای  مرکز استان است.

حجت الاسلام جنتی پور عنوان کرد: مسابقات بخش مردان آذرماه امسال از طریق شبکه ملی قرآن و معارف سیما پخش و با حضور داوران مطرح کشور داوری خواهند شد.

وی ابراز داشت: نمایندگان شرکت کننده از کهگیلویه و بویراحمد در این مسابقات ۶ نفر شامل سه مرد و سه زن و رشته های آنان نیز حفظ کل،  حفظ ۲۰ جز، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق و دعاخوانی است.

حجت الاسلام جنتی پور گفت: کهگیلویه و بویراحمد آمادگی لازم برای برگزاری مطلوب این مسابقات در هر ۲ بخش مردان و زنان را دارد و با  تمهیدات انجام شده به بهترین نحو ممکن برگزار می شوند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.