روزانه ۲۵۰ بازرسی از واحدهای صنفی کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود

چکیده: گچساران - ایرنا - معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: روزانه ۲۵۰ مورد بازدید از واحدهای صنفی استان با هدف بررسی نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا و رصد تخلفات صنفی انجام می شود.

روح الله باقری فرد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازرسان در گشت های مشترک صنعت و معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد و دستگاه های اجرایی متولی در ۲ نوبت روزانه بازارهای کهگیلویه و بویراحمد را رصد می کنند.

وی بیان کرد: هم اکنون کار نظارت و بازرسی از بازارهای استان از سوی ۲۰ تیم در شهرستان های مختلف انجام می شود.

 معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد: با توجه به مصوبه ستاد کرونا اصناف غیر ضروری سه شهرستان بویراحمد،گچساران و دهدشت مجاز به فعالیت نیستند.

باقری فرد عنوان کرد: به دلیل سیاه شدن وضعیت بیماری ویروس کرونا از روز پانزدهم آبان به مدت ۲ هفته به جز اصناف ضروری شامل خوار و بارها فروشی،میوه و تره بار،نانوایی ها،فروشگاه های توزیع مرغ،ماهی و گوشت بقیه اصناف حق فعالیت ندارند.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۵۷ واحد صنفی استان از سوم اسفند ماه سال۱۳۹۸ تا پایان شهریور امسال به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در استان پلمب شده اند.

روح الله باقری فرد اظهار داشت: در این مدت ۲۶ هزار مورد بازرسی از اصناف کهگیلویه و بویراحمد برای شناسایی متخلفانی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند انجام شد.

وی عنوان کرد: ۵۱۸ گشت مشترک با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی،صنعت معدن تجارت، فرمانداری ها، دفتر اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ،فرمانداری ها و سایر متولیان تا پایان نیمه نخست امسال در استان انجام شده است.

باقری فرد اظهار داشت: ۴۰ بازرس ویژه و ۳۰ بازرس افتخاری کار رصد بازارهای کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ هزار واحد صنفی در استان فعالیت می کند تاکید کرد: نظارت بر این تعداد واحد صنفی با همت مضاعف و تلاش مستمر این بازرسان  امکان پذیر شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print